LipjaniPress

Vucic i takon liderët serbë të Kosovës në një lokacion të çuditshëm – në Rashkë

Lajme

Zakonisht takime të tilla ndodhin në Beograd ku përfaqësuesit e Lista Srpska udhëtojnë atje. Por, kësaj here Vucic, sipas njoftimeve të mediave serbe, do t’i takojë ata në Rashkë, ku ditë më parë ishte ndaluar treni i nisur nga Beogradi.

Kryeministri serb, Aleksandar Vucic do të takohet sot pasdite në Rashkë me përfaqësuesit politikë serbë nga Kosova. Takimi thuhet se do të mbahet në barakën e Stefan Nemanj në ora 17:00, shkruan Tanjug, transmeton Express.

Takimi thuhet se është urgjent, në të cilin do të bisedohet për Kosovën.

Dje, ishte mbajtur raundi i dytë i dialogut në mes të Prishtinë dhe Beogradit në nivel të lartë në Bruksel.

Facebook Comments

Related posts

SHBA: Të paktën 18 të vdekur nga moti i keq

lipjanipress

Ramushi e themelon një degë të AAK’së në Strasburg (Foto)

lipjanipress

Nikoliq: Thaçit ia zgjata dorën, por i thashë se je kriminel

lipjanipress

Kryetari Imri Ahmeti dhe Kryeministri Avdullah Hoti përuruan shkollën e re në Magurë të Lipjanit

lipjanipress

Tribunali i Hagës reagon ndaj Zona Express – tregon në cilat raste u trajtua dhunimi i grave të Kosovës

lipjanipress

Drenori e shkrin “Vizionin për Drenasin”, garon me Vetëvendosjen

lipjanipress

Çfarë po ndodh me Presidentin turk?(VIDEO)

lipjanipress

Pamje ekskluzive: Momenti kur Jashari shkon për ta qëlluar në shtëpi Vllasin (Video)

lipjanipress

Rrëfimi i plakut që e rrahën e ia dogjën shtëpinë në Mitrovicë

lipjanipress

Policia Kosovës sotë konfiskoj 825 kg marihuanë.

lipjanipress

Greqia rinis garën e armatimit me Turqinë, 5 miliardë euro shpenzime

lipjanipress

Deklaratat e Sekretarit Mattis për Kosovën dhe FSK’në – top lajm në mediat serbe

lipjanipress
Albanian
Kalo te paneli