LipjaniPress

9 të vdekur gjatë luftimeve në Ukrainë

Lajme

Të paktën nëntë persona janë vranë sot gjatë luftimeve në lindje të Ukrainës, në ditën e gjashtë të rifillimit të betejës për kontrollin e qytetit Avdiivka.

Gjatë kësaj jave janë intensifikuar luftimet mes ushtrisë së Ukrainës dhe seperatistëve pro rus, për mbikëqyrjen e disa territoreve të Ukrainës. Rusia, e cila në vitin 2014 ka aneksuar Krimenë, në pjesët tjera nuk është deklaruar publikisht si e involvuar në luftimet në Ukrainë, por ajo ka mbështetur çdoherë më armatim dhe njerëz rebelët pro rus.

Uashingtoni i ka dënuar veprimet agresive të Moskës, gjatë zhvillimeve të fundit në Ukrainë.

Facebook Comments

Related posts

Suedia ka arritur një riciklim aq revolucionar sa i ‘kanë mbaruar’ mbeturinat

lipjanipress

Pse po vetëvriten punëtorët e KEDS’it ?

lipjanipress

PDK Lipjan: IMRI AHMETI PËRMES NJERËZVE TË TIJ PO SHANTAZHON DHE KËRCËNON VOTUESIT

lipjanipress

Aktivisti i Lëvizjes Vetëvendosje në Lipjan demanton rrenat e Kampionit Ahmeti kinse ka kaluar në strukturen e LDK-së

lipjanipress

Rrëzohet shtylla elektrike në Lipjan Femijet luajn me rrymen (FOTO)

lipjanipress

Po duam punë, mjaftë me mashtrime

lipjanipress

Familja Misini, mbështetë Forcën për Ndryshim në krye me Ismet Hajrullahun

lipjanipress

Mediat serbe: Trump dhe Putin ndajnë botën, e nisin me Kosovën!

Press Lipjani

Lokja nga Lipjani të cilës iu vranë 5 meshkuj të shtëpisë rrëfen se si e shau serbin në sy (Video)

Granit

Albin Kurti pikëllohet për rrënimin e murit

lipjanipress

I refuzohet azili, refugjati i vë flakën vetes (Video)

lipjanipress

Të gjithë të interesuarit, dashamirësit e librit, janë të mirëseardhur të marrin pjesë në Ceremoninë e promovimit të librit, “Me Forcen e Shpirtit” me personazh z. Islam Behxhet Pacolli

lipjanipress
Albanian
Kalo te paneli