LipjaniPress

Gjykata kthen taksistët e dëbuar në Aeroportin e Prishtinës

Lajme

Kryetari i Sindikatës së Sektorit Privat të Kosovës, Jusuf Azem,i bëri të ditur se kanë fituar kontestin për kthimin e taksive në Aeroportin e Prishtinës, të cilët ishin larguar nga aty që nga viti 2012.

“Sot e përmbyllim një proces gjyqësor, që ka filluar në vitin 2013 me rastin e largimit të taksive nga ANP, ku pa të drejtë këta 30 taksistë u larguan. Megjithatë ne nuk lamë hapësirë pa shfrytëzuar dhe fatbardhësisht pas një gjyqi maratonik, ky proces përfundoi me një vendim. Gjykata Themelore besoi se largimi i taksive ka qenë jo valid”, tha Azemi në një konferencë për media.

Sipas tij, ky vendim e obligon komunën e Lipjanit që brenda 30 ditësh ta zbatojë vendimin.

Abaz Ajeti, kryetar i Shoqatës së Autotaksive tha se 30 taksi janë larguar nga Aeroporti dhe se tash pritet që këta punëtorë të kthehen në punë dhe të kompensohen.

Facebook Comments

Related posts

Ky është moti për pesë ditët e ardhshme

Press Lipjani

Kryetari Imri Ahmeti gjatë ditës së sotme ka parë nga afër mbarëvajtjen e punimeve në Gadime

lipjanipress

Avni Llumnica është i dyshuari tjetër për tentim-vrasjen e Azem Vllasit (Foto)

lipjanipress

E tmerrshme/ Adoleshenti vret veten live në Facebook me pushkën e babait (+16 Video)

lipjanipress

Apel Urgjent Ta Ndihmojm Familjen Hashani (Gadime e Ulët)

lipjanipress

Protesta për vdekjen e Arbenita Spahiut, mjeku ua tregon gishtin qytetarëve

lipjanipress

Qeveria dënon aktin kriminal ndaj Vllasit -kryesit të japin përgjegjësi

lipjanipress

Rusia e nis drejt Detit Mesdhe anijen luftarake

lipjanipress

Tomë Gashi tregon se kur Haradinaj mund të kthehet në Kosovë

Press Lipjani

Veteranët shpresojnë se do të udhëheqin Agjencinë qeveritare për kategoritë e dala nga lufta

lipjanipress

Vetëvendosje e kërkoi nesër seancën për Demarkacion

lipjanipress

NJOFTIM PUBLIK PËR DËRGIMIN E PROPOZIMEVE PËR ANËTAR TË KOMITETIT KOMUNAL VEPRUES NGA PËRFAQËSUESIT E ORGANIZATAVE TË SHOQËRISË CIVILE

lipjanipress
Albanian
Kalo te paneli