LipjaniPress

Megjithatë kryeministri thotë se do ta mbrojë lirinë e mediave

Lajme

Kryeministri Isa Mustafa, ka thënë se Qeveria është e përkushtuar për bashkëpunim dhe kontribut në mbrojtjen e lirisë për mediat që operojnë në Kosovë.

Në një tryezë të rrumbullakët të organizuar nga Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës Mustafa para shumë gazetarëve ka thënë se mediat janë mjet i fuqishëm i informimit dhe edukimit të qytetarëve.

“Dëshiroj të nënvizoj rëndësinë e mediave dhe të konstatoj se mediat po atë rëndësi të cilën e kanë pasur historikisht edhe në fazën e pavarësimit të Kosovës, vazhdojnë ta kenë edhe sot në ndërtimin e institucioneve të Republikës së Kosovës, në ndërtimin e demokracisë dhe mbesin instrument tepër i rëndësishëm i informimit, edukimit, por edhe i jetës tjetër të qytetarëve”, ka thënë Mustafa.

Ndër të tjerash ai po ashtu është deklaruar se Qeveria në krye të të cilës qëndron, e ka prioritizuar komunikimin me publikun.

“Sa i përket qasjes që ne kemi pas gjatë këtyre dy viteve të kaluara, ne i kemi dhënë prioritet komunikimit me publikun. Këtë prioritet e kemi dhënë veçmas përmes gazetarëve dhe përmes mediave tradicionale të Kosovës”.

Facebook Comments

Related posts

Familjarët e Grupit të Kumanovës një ditë para vizitës në Prishtinë ja çka i shkruajnë Zaevit!

lipjanipress

Kanabisi edhe si ilaq shërues.(Video)

lipjanipress

Veteranët shpresojnë se do të udhëheqin Agjencinë qeveritare për kategoritë e dala nga lufta

lipjanipress

Lulzim Qerimi i angazhuar për komunitetin Ashkanli. A do të jetë Lulzim Qerimi nënkryetari për komunitete, ma i sukseshmi në Kosovë pritet të shohim ne vijim.

lipjanipress

Ministri i Brendshëm izraelit përdor qepën që të përlotet (Video)

lipjanipress

Shërbimi Korrektues me qendër gjysmë të hapur edhe në Lipjan

Granit

Transmetoi vrasjen drejtpërdrejt në Facebook, policia në kërkim të amerikanit (+18 VIDEO)

lipjanipress

Ministri Hamza tregon kush do të përfitojë nga rritja e pagave

lipjanipress

Tërheqja e Thaçit dhe Veselit nga Specialja- A u tradhtuan e shfrytëzuan deputetët e PDK’së?

lipjanipress

Suedia ndihmon Kosovën me nga 8 deri 10 milionë euro në vit

lipjanipress

Edi Rama në AKK: Procesi i Ramushit do të përfundojë ashtu siç duhet

lipjanipress

R E A G I M: Daim Hiseni reagonë publikisht deri tek institucionet relevante në vend

lipjanipress
Albanian
Kalo te paneli