LipjaniPress

Mustafa: Rusia të mos i japë dhurata Serbisë për të na provokuar

Lajme

Kryeministri i vendit, Isa Mustafa, është shprehur se Kosova nuk dëshiron që të ketë marrëdhënie të këqija me Rusinë.

Mustafa ka thënë se Rusia duhet të jetë e kujdesshme me dhuratat që po i jep Serbisë, ngase kjo e fundit po i përdor ato për qëllime propaganduese.

“Muri është nisur nga Beogradi e jo nga Moska. Ai është nisur me bekimin e Beogradit. Ai është një tren që i është dhënë dhuratë Serbisë. Ne nuk do të dëshironimin që të kemi marrëdhënie të këqija me shtetin e Rusisë. Nuk dëshirojmë që dhuratat që Rusia i jep Serbisë të shfrytëzohen për qëllime të caktuara”, ka thënë shefi i Qeverise kosovare.

Facebook Comments

Related posts

Zyrtari i EULEX’it: Sistemi i drejtësisë të jetë llogaridhënës kur bën gabime

lipjanipress

Zëvendës-presidenti amerikan – Iranit: Mos e testoni Trump-in

lipjanipress

Hoxhaj në Kroaci: Së bashku të pamundësojmë rikthimin e dominimit serb

lipjanipress

Tiranë: Del nga shtëpija për të fituar kafshatën e gojës për fëmijet e tij edhe kjo ndodh (Video+Foto)

lipjanipress

Deklarata ‘bombë’ e presidentes kroate për serbët

lipjanipress

Rrahje mes disa personave në Lipjan (FOTO+VIDEO)

lipjanipress

Brekët e politikanit shqiptar

lipjanipress

Berat Buzhala godet Shpend Ahmetin dhe e quan Kavec

lipjanipress

Tsipras në Beograd: Askush s’mund të na bëjë presion për njohjen e Kosovës

lipjanipress

Mijëra qytetarë protestojnë në Barcelonë

lipjanipress

Ish-hoteli bëhet stacion i Policisë për 5.000 euro në muaj

lipjanipress

Qendra e mjekësisë familjare në Janjevë përfiton aparaturë shëndetësore

lipjanipress
Albanian
Kalo te paneli