LipjaniPress

Nikoliq: Thaçit ia zgjata dorën, por i thashë se je kriminel

Lajme

Presidenti serb, Tomislav Nikoliq, ka thënën se gjatë negociatave në Bruksel me palën kosovare më 24 janar, i kishte thënë Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, se është kriminel

Nikoliq ka thënë se Thaçi filloi të flasë për krimë lufte, dhe për këtë arsye, Nikoliq i kishte thënë Thaçit “ti je kriminel”.

Megjithatë, media serbe “Kurir” thotë se Federica Mogherini ishte mjaft e tensionuar para takimit, transmeton Gazeta Express.

Vetë presidenti i Serbisë Nikoliq e ka konfirmuar për median serbe se i ka thënë presidentit të Kosovës se është kriminel.

“Unë nuk kam mundur të heshtë për një gjë të tillë, kam thënë se ai është akuzuar për krime lufte dhe për këtë arsye duhet të japë përgjegjësi”, ka thënë presidenti serb.

“Nuk kam bërë asnjë skandal, ia kam zgjatur dorën atij kur kemi hyrë në sallën e takimit”, ka konfirmuar Nikoliq.

Ndryshe, mbrëmë në Beograd është mbajtur takimi i raundit të ri të negociatave në mes të Kosovës dhe Serbisë.

Facebook Comments

Related posts

PDK-Lipjan: z. Hajrullahu viziton Tregun e Gjelbërt në Lipjan

lipjanipress

Televizioni publik pritet të bëhet me pagesë

lipjanipress

Mediat serbe: Trump dhe Putin ndajnë botën, e nisin me Kosovën!

Press Lipjani

Ja se kur fillon Muaji i Ramazanit (Foto)

lipjanipress

Sulmohet me thikë një polic në Prizren, arrestohen katër të dyshuar

lipjanipress

Lista Srpska: Prishtina të themelojë Asociacionin

lipjanipress

Edhe Sheshelj po frikësohet për “sulm” në veri të Kosovës

lipjanipress

Une Florim Shala anetar i Kryesise se PDK-se – dega ne Lipjan, demantoj lajmin e meparshem te disa mediave

lipjanipress

Thaçi e çon përpara planin për ushtrinë, merr mbështetjen e grupit 6 plus

lipjanipress

Skandal në kopshtet e Tiranës! Edukatorja veprim të turpshëm me fëmijën (Foto)

lipjanipress

Gjoba dhe padi për partitë politike që përdorin të dhënat personale të qytetarëve

lipjanipress

Thaçi, takim urgjent me ambasadorët e Quint-it – më pas konferencë për media

lipjanipress
Albanian
Kalo te paneli