LipjaniPress

Mbi dy orë pritje për një kontroll në QKUK

Lajme

Gani Javori është pacinet i rregullt i Klinikes Interne në QKUK dhe sa here që vjen për kontroll pret jo më pak se 2 orë. Ai vuan nga sëmundja e diabetit dhe mosha po ia vështirëson edhe më shumë pritjet në këto korridore.

Javori pohon se pritjet për kontrolla janë irituese por se nuk ka zgjidhje tjetër për shkak se trajtimin në privat nuk arrin ta mbulojë “Jam me diabet që 5 a 6 vjet,isha ma heret, kam pritur 2 orë , tash edhe nja 3 orë qëtu jam tu prit, veq kurqysh kushtet e kqija.

Me insulina, herë gjejmë here jo, keq i kemi punët” Të tillë si Javori janë të gjithë këta persona që mbushin cdo ditë korridoret e kësaj klinke, e shumica prej tyre pohojnë se po presin për vizitë tek kariologu.

Të moshuar e shumica shoqërohen nga familjarë të rinjë të cilët presin në këmbë në vend të tyre për ta ruajtur rendin e vizitës.

Mirëpo as ulëset nuk janë të mjaftueshme dhe shumica presin në këmbë. Tollovinë në pitje në këto podrume e pohon edhe vet drejtori i klinikes, së kardiologjisë Basri Sejdiu.

Ai ka thënë se kjo po ndodh për shkak së në këto podrume janë të vendosura numër i madh i ambulancave specialistike./GazetaTribuna/.

Facebook Comments

Related posts

Dy të vrarët dhe i plagosuri në Bazel, shqiptarë

lipjanipress

Ministrja serbe e Drejtësisë: Nuk ka arsye që kërkesa për ekstradimin e Haradinajt të refuzohet

lipjanipress

Mësuesja dhunon nxënësin në një Shkollë.

lipjanipress

Nga dita e premte 26/05/2017 banorët e një ndërtese nuk kanë rrymë elektrike(FOTO)

lipjanipress

Këto vende do të kenë ndërprerje të rrymës në fillim të muajit shkurt

lipjanipress

Sot dita e fundit e kualicionëve zgjedhore sapo u lidh një Kualicion zyrtarisht

lipjanipress

Tomë Gashi tregon se kur Haradinaj mund të kthehet në Kosovë

Press Lipjani

Ministri Hamza tregon kush do të përfitojë nga rritja e pagave

lipjanipress

Përurohet projekti i përbashkët në mes Komunës së Lipjanit dhe UNDP (Foto)

lipjanipress

U bënë gati katër muaj të bllokimit të punës së Kuvendit komunal nga Kryesuesja e KK- së në mënyrë të jashtëligjshme duke shkel rëndë LVL

lipjanipress

Rezultatet: LSDM udhëheq në 43, VMRO-DPMNE në 14, ndërsa BDI në 10 komuna

lipjanipress

Kritiku i Putinit, sërish në koma – dyshime për shkakun

lipjanipress
Albanian
Kalo te paneli