LipjaniPress

Deputeti i PS-së vizitë në familjen e Klement Balilit, ja çfarë thotë për “Eskobarin e Ballkanit

Lajme Shqipëri

Deputeti i PS-së për qarkun e Lezhës Eduard Ndocaj ka zhvilluar një vizitë në vendin më të diskutuar të momentit, në resortin e njeriut më të kërkuar në Shqipëri, Klement Balilit.

Ndocaj vlerëson familjen e Balilit, ndërsa fajëson grekët për atë se çfarë thuhet për të, edhe pse shteti shqiptar ka vënë 50 milionë lekë për kokën e Balilit.

Statusi i deputetit Eduard Ndocaj:

Sot, deputeti Ndocaj pati kenaqesi te takohej me Rigels Balili ne Santa Quaranta. Rigelsi, jo vetem Kryetar Bashkie i Delvines por edhe nje djale punetor e patriot.

Keta jane te gjithe familje punetore qe njihen ne gjithe Saranden e Delvinen.

Jane marre me sipermarrjen qe ne fillim te viteve ’90 dhe ne gjithe keto vita kane punesuar dhe kane mbajtur qindra familje te ndershme e punetore. Vetem sot, ne hotelin Santa Quranta ka qindra punetore.

Greqia eshte munduar me shekuj familjen e mira shqiptare t’i sulmoje e kete e ka bere qe te kete influencen e saj te plote ne Jug e Shqiperise.

Shqiperia ka nevoje per familje te ndershme e punetore qe kontribuojne ne zhvillimin e vendit dhe ne ruajtjen e sovranitetit.

Shqiperia nuk eshte Kolumbi dhe historia jone kombetar eme familje patriotike nuk ka lidhje me kartelat e Kolumbise.

Eshte e turpshme qe shqiptaret te quhet Eskobar. Ne Shqiperi ka tituj: kapedan, bajraktar, aga e keto tituj meritojne te gjithe ato familje qe kontribuojne ne zhvillimin e vendit.

Facebook Comments

Related posts

Agani shkarkon disa anëtarë të partisë, vendos për koalicion me Veselin

lipjanipress

Ballkani kaplohet nga moti i lig

lipjanipress

Kanabisi edhe si ilaq shërues.(Video)

lipjanipress

Rrëfimi i qytetarit që u detyrua t’i japë zyrtarit qeveritar 20 mijë euro për të hequr një lëndë nga gjykata (Video)

lipjanipress

Lideri i Hezbollahut: Jemi optimist sepse Shtëpinë e Bardhë tash e udhëheq një idiot

lipjanipress

Super arma e kroatëve që tmerroi serbët (FOTO)

lipjanipress

Shala nuk beson se serbët do ta rrënojnë vetë murin

lipjanipress

Nga dita e premte 26/05/2017 banorët e një ndërtese nuk kanë rrymë elektrike(FOTO)

lipjanipress

Erdogan i quan “mbetje naziste dhe fashiste” holandezët

lipjanipress

Ngrihet aktakuzë kundër Shukri Bujës dhe 8 ish-zyrtarëve të Komunës së Lipjanit

lipjanipress

Lladrovci me kazmë në dorë del nëpër rrugët e Drenasit (Foto)

lipjanipress

Vetëm 4 % e grave trashëgojnë pronë

lipjanipress
Albanian
Kalo te paneli