LipjaniPress

Historia e Dino Asanajt: e vranë apo bëri vetëvrasje? (VIDEO)

Lajme

Sonte në RTV Dukagjini është transmetuar emisioni Zona Express, ku është shfaqur pjesa e parë e dokumentarit “Njëmbëdhjetë Thikat”.

Dokumentari i kushtohet vdekjes së Dino Asanajt, ish-Shefit të Agjencisë Kosovare të Privatizimit.

A e vranë apo bërë vetëvrasje?
Emisioni i kushtohet vdekjes së Dino Asanajt, ish-Shefit të Agjencisë Kosovare të Privatizimit.

Emisioni Zona Express, me autor Leonard Kerqukin, nisi sonte Sezonin e Tretë. Dy sezonet e para kanë jashtëzakonisht të suksesshme, duke e shndërruar këtë emision në emisionin më të ndjekur shqiptar të këtij zhanri.

Dokumentari që është shfaqur sonte trajton një prej historive më të mistershme të Kosovës; vdekjes së Dino Asanajt, ish-Shefit të AKP’së. Në këtë dokumentar, dy pjesësh, shfaqen dokumentare dhe transmetohen dëshmi ekskluzive që hedhin dritë mbi këtë vdekje të mistershme.

A e vranë apo bërë vetëvrasje Dino Asanaj? Si është e mundur që njeriu ta vras vetën me 11 goditje me thikë? Kush e shtyu atë drejt këtij vendimi? Çfarë roli ka në këtë histori gruaja e tij, Adelina Reçica? Po Astrit Haraqija e Ukë Rugova që thuhej se shantazhonin njerëz në emër të tij? Behgjet Pacolli apo Remi Ejupi? Po Abdurrahman Konjufca e Naser Osmani?

Përgjigjet e këtyre pyetjeve dhe shumë të tjerave mund t’i mësoni duke klikuar në videon e mëposhtme.

Emisioni Zona Express, me autor Leonard Kerqukin, është prodhim i Gazetës Express për RTV Dukagjini.

Shikojeni videon në vazhdim.

Facebook Comments

Related posts

Presidenti malazez: Ratifikimi i Demarkacionit është në interes të Kosovës

lipjanipress

Çfarë po ndodh me Presidentin turk?(VIDEO)

lipjanipress

Dardan Sejdiu kapet në rren, biznesin që ia ndaloi qytetarit në Prishtinë, ua lejoi Devollëve (Video)

lipjanipress

As AAK nuk kthehet mbrapa- ushtria duhet të themelohet

lipjanipress

Përplasen deputetët e koalicionit: “Ke interesa personale në shëndetësi”, “t’i s’merr vesh”

lipjanipress

Ardhja e mërgimtarëve, rrit numrin e aksidenteve

lipjanipress

Klinaku tregon se si u nxor Ukshin Hoti nga burgu i Dubravës (Video)

lipjanipress

‘Bebe në bord’ – shoferët tani obligohen të vënë shenjat dalluese në automjete

lipjanipress

Reçica jep një lajm të rëndësishëm për punëkërkuesit

lipjanipress

Janjeva dhe janjevasit të paluhatshëm, gjithmonë LDK

lipjanipress

Ratifikohet Demarkacioni pas 3 vite

lipjanipress

Kujdes jo vetëm në Gërmi, Vipera Ammodytes gjarpri vdekjeprues (FOTO)

lipjanipress
Albanian
Kalo te paneli