LipjaniPress

Mjegulla bllokon Shkupin, anulohen fluturime, aterime në Prishtinë e Ohër…

Lajme Maqedoni

Për shkak të mjegullës në fushëgropën e Shkupit pjesa më e madhe e fluturimeve të parapara për sot në aeroportin “Aleksandri i Madh” janë anuluar ose janë ridestinuar. Janë anuluar fluturimet nga Stambolli, Lubjana, Beogradi dhe Cyrihu si dhe nisjet drejt Zagrebit, Barcelonës, Stambollit, Cyrihut, Vjenës, Bazelit, Lubjanës dhe Beogradit.

Një pjesë e aterimeve të parapara janë ridestinuar drejt aeroporteve në Ohër dhe Prishtinë, ndërsa një pjesë janë kthyer në destinacionet fillestare, tregojnë të dhënat e ueb faqes së koncesionarit të aeroportit TAV Maqedoni.

Lidhja Automote të Maqedonisë (LAMM), njoftoi se komunikacioni nëpër rrugët shtetërore po zhvillohet nëpër rrugë kryesisht të thata në kushte dimri. Mjegull me dukshmëri prej 50 deri në 100 metra ka në akset rrugore Shkup – Milladinovc, Shkup – Katllanovë dhe Katllanovë – Veles.

Në grykat malore është e mundur paraqitja e shembjeve të vogla, veçanërisht në akset rrugore: Koçan – Makedonska Kamenicë – Dellçevë, Vinicë-Berovë, Gostivar-Strazhë, Mavrovë-Dibër-Strugë, D.Kapi-Udovë, Katllanovë-Veles, Krushevë-Demir Hisar dhe Resnje -Bukovë./MIA/

Facebook Comments

Related posts

​Paratë e humbura në polici, kërkohet pronari

lipjanipress

Haradinaj mesazh nga Franca për Pavarësinë

lipjanipress

Scott: Kosova nuk duhet të ngutet me ushtri

lipjanipress

Delawie: Kapja e 2 milionë eurove të falsifikuara nga Policia, shembull madhështor i përparimit të saj

lipjanipress

AGK KËRKON NGA QË RASTET E GAZETARËVE TË TRAJTOHEN ME KOHË NGA GJYKATAT

lipjanipress

Turqia do të dërgojë Holandën në Gjykatën Europiane të të Drejtave të Njeriut

lipjanipress

Thaçi e Pacolli kthejnë në Kosovë gjashtë ambasadorë

lipjanipress

Haradinaj: I kam hequr avokatët, tash do të mbrohem vetë

lipjanipress

Familja e Selatin Bajramit nga Medveci bëhet me shtëpi të re

lipjanipress

Nexhat Çoçaj e Shaip Buduri lirohen nga akuzat për korrupsion

lipjanipress

Haradinaj: Mustafa është i lodhtë, Kurti s’e kupton qeverisjen

lipjanipress

SHBA-ja përgatitet për një sulm bërthamor nga Kim Jong-un

lipjanipress
Albanian
Kalo te paneli