LipjaniPress

Nis përdorimi i shqipes në Maqedoninë jugore (FOTO)

Lajme Maqedoni

Për hërë të parë pas pavarësisë së vendit, në rajonet e Maqedonisë jugore kanë filluar të vendosen tabelat në dygjuhësi. Agjencia e lajmeve INA publikon një foto të tabelës së shkruar në shqip dhe maqedonisht, që tregon drejtimin për në Manastir dhe Krushevë.

Deri më tani nuk pasur asnjë reagim nga qytetarët maqedonas, të cilët e pranojnë realitetin dhe të vërtetën, shkruan INA.

Facebook Comments

Related posts

Këto janë temperaturat për pesë ditët e ardhshme

lipjanipress

Arrestohet një Person, Tentoi të Votojë edhe për Gruan

lipjanipress

‘Evropa do të shkatërrohet nëse fitojnë partitë e ekstremit të djathtë në Gjermani dhe Francë’

lipjanipress

Kastriot Luma, zgjedhet Kryetar në Kuvendin e të Rinjve të Kosovës!

lipjanipress

Rrëfimi i pilotit kosovar, i licencuar dhe i papunë

lipjanipress

OSBE përkrah zgjedhjen e një prokurori të veçantë që merret me kërcënimet dhe mbrojtjen e gazetarëve

lipjanipress

Kryetari i Komunës së Lipjanit, Imri Ahmeti sot ka pritur në takim përfaqësuesin e “KVB”

lipjanipress

Vuçiq: Thaçi duhet të harrojë egon e tij

lipjanipress

Komuna e Prishtinës paralajmëron largimin e familjeve që nuk janë raste sociale

lipjanipress

Shpellat e harruara nga insitucionet (Video)

lipjanipress

Scott: Kosova nuk duhet të ngutet me ushtri

lipjanipress

Veseli bashkëbisedon me rininë në Prizren (Foto)

lipjanipress
Albanian
Kalo te paneli