LipjaniPress

Shkon në 54 numri i të vdekurve nga orteku i borës (Foto)

Lajme

Është rritur në 54 numri i përgjithshëm i të vdekurve gjatë tri ditëve të fundit në një ortek të borës në Afganistan dhe Pakistan, pas reshjeve të mëdha të borës.

Në Pakistan humbën jetët 13 persona në një ortek bore që i varrosi pesë shtëpi, transmeton Express.

Zëdhënësi i Ministrisë së Afganistanit për Fatkeqësi Natyrore ka thënë për AFP se 54 persona kanë vdekur në total, ndërsa 52 janë lënduar.

Ndërsa, 168 shtëpi janë shkatërruar dhe 340 të tjera janë dëmtuar.

Facebook Comments

Related posts

Edi Rama në AKK: Procesi i Ramushit do të përfundojë ashtu siç duhet

lipjanipress

Komisioni për Punë të Brendshme e kërkon për raportim drejtorin e policisë

lipjanipress

Kosovarja dënohet nga Zvicra, veç pse këndoi këngë “I feel good” në vend publik

lipjanipress

BIK-u “përplaset” me Qeverinë e Kosovës për ezan

lipjanipress

Kosovari përdori rrejshëm masakrën e Reçakut, për ta fituar pensionin invalidor në Zvicër

lipjanipress

Ambasada Amerikane nuk shpreh përkrahje për zgjedhje të parakohshme

Press Lipjani

Vuçiq një ditë para takimit në Bruksel thotë se nuk iu beson shqiptarëve

lipjanipress

Spanja do ta ndalë ‘me forcë’ referendumin në Kataloni

lipjanipress

Reshitaj tregon planet për luftimin e ndotjes së ambientit

lipjanipress

Deputetët presion Qeverisë për Sigurimet Shëndetësore: Ministri është lodhu

lipjanipress

9 të vdekur gjatë luftimeve në Ukrainë

lipjanipress

Organizata Gjermane ASB ,në bashkëpunim me Komunën e Lipjanit, ka shpërnda pajisje bujqësore për 15 familje

lipjanipress
Albanian
Kalo te paneli