LipjaniPress

Thaçi: Pajtohem me Mogherinin, të ndërtojmë ura e jo mure

Lajme

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka përshëndetur rrëzimin e murit në veri të Mitrovicës, si rezultat të dialogut me palën serbe.

“Muri ndarës tek ura në Mitrovicë tashmë është rrënuar. Pajtohem me Federica Mogherinin, ne duhet të punojmë për ndërtimin e urave, e jo të mureve”, ka shkruar Presidenti në llogarinë e tij zyrtare në Twitter.

“Dialogu funksionon”, ka thënë Thaçi, duke iu referuar bisedimeve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, me ndërmjetësimin e Bashkimit Evropian. /Express

Facebook Comments

Related posts

Serbia pretendon se 58 për qind e territorit të Kosovës është pronë e saj

lipjanipress

Google Maps Ndertesa Swastika,

lipjanipress

Liria e medias, Kosova renditet e 82’ta

lipjanipress

Vajza e Xhemajl Mustafës shpreson që Specialja ta zbardhë vrasjen e babait të saj

lipjanipress

Ligji për kundërvajtje, vështirë i zbatueshëm

lipjanipress

Shpërthim në një banes në Londër

lipjanipress

Jakup Krasniqi:NË NËNTËMBËDHJETË VJETORIN E FLIJIMIT BIBLIK PËR LIRI (Foto)

lipjanipress

Aktivisti i Lëvizjes Vetëvendosje në Lipjan demanton rrenat e Kampionit Ahmeti kinse ka kaluar në strukturen e LDK-së

lipjanipress

Lladrovci me kazmë në dorë del nëpër rrugët e Drenasit (Foto)

lipjanipress

Kanë filluar punimet në asfaltimin e rrugës Babush Cernillë

lipjanipress

“Zaev ka pranuar ndryshimin e kufijve mes Maqedonisë, Shqipërisë dhe Kosovës”

lipjanipress

Letër e hapur për Thaçin: President, nise plotësimin e ligjit për Gjykatën Speciale

lipjanipress
Albanian
Kalo te paneli