LipjaniPress

Britania e zhgënjyer me rezultatet e memorandumit për depolitizim të bordeve

Lajme

15 gushti i vitit të kaluar ishte dita kur u nënshkrua Memorandumi i bashkëpunimit në mes Kuvendit, Ambasadës së Britanisë së Madhe dhe Qeverisë, i cili pati për qëllim depolitizimin e bordeve të agjencive të pavarura.

Por, deri më tani nuk është arritur të përfundojë asnjë proces. Kështu ka bërë të ditur ambasadori britanik në Kosovës, Ruairi O’Connell, që ka qenë mysafir i KTV-së në emisionin “Ekonomia me Erëzën”.

O’Coonnell theksoi faktin se kanë pas përkrahjen e institucioneve vendore, por nëse ky Memorandum nuk shënon hapat e parë të suksesit, do të ndërpritet sepse, siç ka thënë “do t’i vinte turp t’i shpenzonte kot paratë e shtetit të tij”.

“Nuk do të vazhdojmë me projektin, sepse më vjen marre me i shpenzu paratë e Britanisë së Madhe, për një projekt që nuk do të ketë sukses. Duhet ta pranoj që deri më tani kem pasur përkrahjen e Qeverisë dhe Kuvendit, por nuk kemi përfunduar as një proces”, deklaroi O’Connell në emisionin “Ekonomia me Erëzën”, përcjell Koha.net.

I pyetur për përzgjedhjen e drejtorit të doganave, O’Connell tha se ende janë në proces.

Facebook Comments

Related posts

Sherifi për Gjykatën Speciale dhe ushtrinë

lipjanipress

Fshati Smallush mbështetë programin e Lëvizjes Vetëvendosje! dhe Selatin Retkocerin

lipjanipress

Si i bëri 2 milionë euro për 2 vjet, Nevzat Bejta, kryetar i Gostivarit

lipjanipress

Lladrovci i ofron pozitë të lartë Xhavit Drenorit

lipjanipress

Tërmkolli akuzon PDK’në: Po fshiheni pas opozitës

lipjanipress

Video shokuese nga një shkollë e Kosovës: Nxënesit shajnë profesorin (Video)

lipjanipress

Goditet në kokë me shufër hekuri një 12-vjeçar nga Shkupi

lipjanipress

Qeveria dënon aktin kriminal ndaj Vllasit -kryesit të japin përgjegjësi

lipjanipress

Vajza e Xhemajl Mustafës shpreson që Specialja ta zbardhë vrasjen e babait të saj

lipjanipress

Joe Biden: Do të fitoja, sikur të garoja për president të SHBA-së në zgjedhjet e 2016-s

lipjanipress

Masa të reja të mbrojtjes së kufijve: Prej sot kosovarët e kanë më vështirë të kalojnë ilegalisht në Zvicër

lipjanipress

Ish antari i VV, studenti nga Dardana paralajmëron parti të re polike, themelimin e 1 Levizje

lipjanipress
Albanian
Kalo te paneli