LipjaniPress

Ismet Beqiri e godet Albin Kurtin: Unë nuk kam shtet rezervë sikur ti

Lajme

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Ismet Beqiri, është shprehur i kënaqur me rrënimin e murit në veriun e Mitrovicës.

Ai ka theksuar se edhe kjo çështje po tentohet të shfrytëzohet për politikë, nga disa që sipas tij “shohin vetëm zi”.

Duke folur për krijimin e Forcave të Armatosura të Kosovës, ai theksoi se askush nuk duhet të shesë patriotizëm, por duhet të shihen mundësitë se si kjo të bëhet, raporton Lajmi.net.

Deputeti Beqiri duke folur për liberalizimin e vizave deklaroi se ai nuk ka asnjë shtet rezervë dhe asnjë pasaportë tjetër, prandaj e sheh si të domosdoshëm liberalizimin e vizave.

Facebook Comments

Related posts

Rrëfimi i Murat Jasharit për ‘Syrin e Popullit’, paralajmëronte hakmarrje ndaj liderëve politikë dhe fetarë (Video)

lipjanipress

Salla Rinore nuk kishte hapësirë të duhur për ti pranuar të gjithë këta anëtarë dhe simpatizues të cilët bartnin flamuj partiak dhe shtetëror(FOTO+VIDEO)

lipjanipress

Zaev edhe më tutje nuk guxon të flasë për të drejtat e shqiptarëve

lipjanipress

Konfiskohen 600 kg mish me afat të skaduar në Viti

lipjanipress

Ministri i FSK-së nuk e ka refuzuar pagën me rritje

lipjanipress

INTERVISTE EKSKLUZIVE – RAMUSH HARADINAJ (VIDEO)

lipjanipress

Këto janë temperaturat për pesë ditët e ardhshme

lipjanipress

Lulzim Rrustemi: Shumë shpejt do ta thërrasim mbledhjen e Kuvendit të Komunës (VIDEO)

lipjanipress

Sondazhi i fundit: Për Kryeminister, VV Albin Kurti del, fitues i Zgjedhjeve të 11 Qershorit

lipjanipress

Zvicra e dëbon kosovaren pasi ia morri “socialit” 235 mijë franga

lipjanipress

Katër aktivistët e Lëvizjes Vetëvendosje janë liruar nga masa e arrestit shtëpiak respektivisht paraburgimit.

lipjanipress

Gjermania i kërkon Serbisë që “problemin e Kosovës ta zgjidhë shpejt”

lipjanipress
Albanian
Kalo te paneli