LipjaniPress

Krasniqi: Opozita s’do të bëhet hisedare e marrëveshjeve të dëmshme

Lajme

Kryetari i Këshillit Kombëtar të Nismës për Kosovën, Jakup Krasniqi, ka folur për dialogun Kosovë-Serbi që po zhvillohet në Bruksel.

Ai ka thënë se, pas bisedimeve të Vjenës dhe të kompromisit të dhimbshëm që është bërë atje, Kosova është dashur të zhvillojë bisedime politike me Serbinë.

Krasniqi ka vlerësuar se bisedimet që po zhvillohen në Bruksel nuk do të duhej të fillonin pa një konsensus nacional.

Ish-kryetari i Kuvendit e ka përjashtuar mundësinë që opozita të bëhet pjesë e dialogut të tanishëm.

“Opozita nuk mund të bëhet pjesë e as hisedare e marrëveshjeve të dëmshme që janë arritur në Bruksel”, ka thënë Krasniqi për “Epoka e re”.

Facebook Comments

Related posts

Thaçi: Sulmi në Gjermani i pështirë, lutemi për të lënduarit

lipjanipress

Ramushi e themelon një degë të AAK’së në Strasburg (Foto)

lipjanipress

Edhe Ylli Hoxha përmes premtimeve me asfalt kërkon vota

lipjanipress

Konfiskohen mbi tre mijë kg marihuanë në Gjilan

lipjanipress

Trump zbut disa sanksione ndaj Rusisë

lipjanipress

Filloi edhe asfaltimi i rrugës Magure-Blinajë (FOTO)

lipjanipress

Urdhri i Trump-it për dëbimin e myslimanëve nga SHBA i detyron ata të kthehen në Irak

lipjanipress

Haradinaj: Mustafa është i lodhtë, Kurti s’e kupton qeverisjen

lipjanipress

Zyrtarët e QKU: Bajram Rexhepi është në komë artificiale

lipjanipress

Kush po kërkon të ndërtojë 5 spitale në qendrat më të mëdha rajonale? Tregon ministrja Bajrami (Video)

lipjanipress

10 Inspektorët e qeverisjes Mustafa në Prishtinë dalin para Gjykatës, akuzohen për korrupsion

lipjanipress

Psikologu, këto janë simptomat e të prekurve nga “Balena Blu”

lipjanipress
Albanian
Kalo te paneli