LipjaniPress

Mungesa e kanalizimit rrezikon jetën e fëmijëve të Krajkës së Prizrenit

Lajme

Një fëmijë një ditë ra në pus të ujërave të zeza në Krajkë të Prizrenit.

Grumbullimi i ujërave të zeza ishte zgjidhja e vetme që familja Likaj pati në mungesë të kanalizimit.

Problemin e njëjtë e ka edhe Isni Shala, i cili gropën septike e pastron vet, njofton Klan Kosova.

E kryetari i fshatit edhe pse shfaqet optimist se në një të ardhme do të bëhen me rrjet kanalizimi, e pranon se janë anashkaluar nga Komuna e Prizrenit.

Ndërsa në Komunën e Prizrenit thonë se projekti për kanalizimin e këtij fshati ende nuk ka përfunduar, dhe se në fazën e dytë do të kyçen edhe shtëpitë e mbetura.

E punimet për rrjetin e kanalizimit në Krajkë por edhe në fshatrat përreth kanë filluar para 3 vitesh.

Facebook Comments

Related posts

Mentor Vishesella: padi në Gjykat, Padi kjo e drejtuar Partis Demokratike të Kosovës dhe Kandidatit për Kryetar Ismet Hajrullahu

lipjanipress

Këto foto të Norës me Robertin nuk i keni parë deri më tani (Foto)

lipjanipress

Hasani: Demarkacioni nuk po ratifikohet për faj të deputetëve të pozitës

lipjanipress

U promovua enciklopedia “Bardhësitë e Atdheut

Press Lipjani

Lista Serbe thotë se është e gatshme ta votojë demarkacionin me Malin e Zi

lipjanipress

Gjenden mbetje mortore në Novi Pazar

lipjanipress

PDK-Lipjan: z. Hajrullahu viziton Tregun e Gjelbërt në Lipjan

lipjanipress

KF “Arbria” meritojnë falenderim të veçantë.

lipjanipress

Policia jep detaje rreth plaçkitjes së bankës në Shtime

lipjanipress

KOSOVËS DHE QYTETARËVE TÊ SAJ NUK I DUHET NJË QEVERI E VARUR NGA LISTA SERBE

Granit

Kush po e furnizon Serbin të mbledhë dëshmi kundër UÇK’së

lipjanipress

Nesër në Kosovë rikthehet i ftohti dhe ngricat

lipjanipress
Albanian
Kalo te paneli