LipjaniPress

Neymar paralajmëron Realin

Sport

Neymar mendon se Barcelona ende mund ta fitojë titullin e Spanjës

Barcelona gjendet një pikë prapa Real Madridit, por Los Blancos ka dy ndeshje më pak të zhvilluara dhe ekziston mundësia kjo diferencë të shkojë në shtatë pikë – natyrisht nëse ekipi i Zinedine Zidane fiton dy ndeshjet e mbetura, me Valencian e Celta Vigon, dyja si mysafirë.

Por, pavarësisht kësaj, Neymar beson Barcelona edhe më tej ka gjasa ta fitojë titullin, gjithmonë duke kujtuar atë që ndodhi sezonin që lamë pas, shkruan Goal, transmeton Gazeta Express.

“E dimë se është e vështirë ( të fitojmë titullin), por jo e pamundur. Vitin e kaluar ne ishim 12 pikë para vendit të dytë dhe në fund fituam me një apo dy pikë diferencë, nëse nuk gaboi”, tha fillimisht Neymar.

“Kam edhe shumë ndeshje deri ën fund, gjithçka mund të ndodhë, dhe ne jemi shumë të fokusuar. Jemi të etur për tituj dhe ne do të luftojmë deri ën fund për të”, shtoi braziliani.

Facebook Comments

Related posts

Reali merr një lajm të keq para ndeshjes me Celtan

lipjanipress

Juventus iu rikthehet fitoreve (Video)

lipjanipress

Benzema paralajmëron Mbappen

lipjanipress

Dëshiron të fitoni sot në bastore, atëherë provoni këto ndeshje

lipjanipress

Katastrofë, kjo nuk i ka ndodhur më parë Cristiano Ronaldos (Foto/Video)

lipjanipress

⚽️Turniri Tradicional në ⚽️futbollin e vogël ⚽️“Xhavit Kozhani”- BURGIA

lipjanipress

SAS seasonal summer 2018 routes – 5 new destination & 27 new non-stop routes

lipjanipress

Dybala zhgënjen Unitedin (Foto)

lipjanipress

Arbëria humbet miqësoren e parë

Granit

Kovacic a je normal? (Video)

lipjanipress

Talenti i madh lipjanas transferohet tek skuadra austriake që udhëhiqet nga trajneri i njohur

lipjanipress

KRYETARI VETËVENDOSJES NË LIPJAN SELATIN RETKOCERI DO TË JETË NË STADIUMIN E QYTETIT KU ZHVILLOHET DERBI LOKAL ULPIANA – ARBËRIA

lipjanipress
Albanian
Kalo te paneli