LipjaniPress

Vazhdojnë tutje protestat në Rumani (FOTO)

Lajme

Kryeministri i Rumanisë Sorin Grindeanu këmbëngul se nuk do të dorëhiqet pavarësisht protestave dhe numrit rekord të atyre që po i bëjnë thirrje për largim.

‘Nuk do të dorëhiqem”, tha Grindeanu.

Një gjë të tillë mund ta bëjë vetëm parlamenti por ai aty e ka shumicën.

Facebook Comments

Related posts

Ndrroi jet gazetari Ganimet Klaiqi

lipjanipress

BIK-u “përplaset” me Qeverinë e Kosovës për ezan

lipjanipress

Murat Jashari vllau i “Ismet Jasharit” ishte zotuar se do të vriste ‘tradhtarët’ (Foto)

lipjanipress

Rikthehet prej nesër bora në Maqedoni

lipjanipress

Berisha e quan Thaçin “kryerrenc të Kosovës

lipjanipress

Historia prekëse e ushtarit që shërbeu në Kosovë (Video)

lipjanipress

LDK akuzon VV’në për punësime partiake në sektorin e arsimit në Prishtinë

lipjanipress

Të gjithë të interesuarit, dashamirësit e librit, janë të mirëseardhur të marrin pjesë në Ceremoninë e promovimit të librit, “Me Forcen e Shpirtit” me personazh z. Islam Behxhet Pacolli

lipjanipress

Oficeri i policisë ia përplas hajnit kokën për makine (Video +16)

lipjanipress

Kanë filluar punimet në ndërtimin dhe asfaltimin e rrugës “Luftëtarët e Lirisë në fshatin Babush i Muhaxherëve

lipjanipress

Katër aktivistët e Lëvizjes Vetëvendosje janë liruar nga masa e arrestit shtëpiak respektivisht paraburgimit.

lipjanipress

PDK-Lipjan z. Hajrullahu vizitoi familjen Bekteshi në Rufc të Ri

lipjanipress
Albanian
Kalo te paneli