LipjaniPress

Veseli tallet me Kurtin: Kthehu nga Norvegjia, nuk do të ketë luftë

Lajme

Kryetari i Kuvendit Kadri Veseli, duke folur për rrënimin e murit në Mitrovicë, dhe projektin e ri në atë pjesë, ka kritikuar disa nga opozita që dje kanë deklaruar se në Mitrovcië do të ndërtohet sërish muri

Ai me këtë rast ka ftuar qytetarët që të mos i dëgjojnë këta politikanë, që sipas tij shohin dhe flasin vetëm zi, që e vetmja gjë që shohin është karrigja e tyre.

Ai me këtë rast pa i përmendur emrin, ka ftuar deputetin e Lëvizjes Vetëvendosje që të kthehet në Kosovë dhe të mos kenë frikë se mund të bëhet luftë.

“Mos lejoni manipulime nga njerëzit që shohin vetëm zi, që të vetmin mendim e kanë vetëm karrigen. I ftojë që të kthehen në Kosovës, se janë frikuar se do të bëhet luftë. Këtu duhet me nejt edhe kur është keq e edhe kur është mirë”, ka thënë Veseli.

Në fundjavën e kaluar mediat kanë publikuar një fotografi të deputetit Kurti, i cili ndodhet në Norvegji ku edhe i jeton bashkëshortja e tij, shtetase e këtij vendi.

Kurti në foto shihet teksa mban karrocen e vajzës së tij të vogël.

Facebook Comments

Related posts

Merkel kundër Trumpit: Terrorizmi nuk është justifikim për ndalimin e hyrjes së njerëzve në Amerikë

lipjanipress

Stoltenberg: Të implementohen marrëveshjet e arritura në Bruksel

lipjanipress

Franca vë në shënjestër grupet kriminale shqiptare ne qytetin Bourg-en-Bresse(FOTO)

lipjanipress

LAVDI PËR JETËN DHE VEPRËN E ISMET ASLLANIT (KOMANDAT PRAPASHTICA).

lipjanipress

Hetime për përplasjen vdekjeprurëse të autobusit hungarez në Itali

lipjanipress

Sadri Shala, një kryetar i ardhshëm i Lipjanit!…

lipjanipress

Kryetari Ahmeti nënshkruan kontratat për subvencionimin e Klubeve Sportive

lipjanipress

Vuçiq një ditë para takimit në Bruksel thotë se nuk iu beson shqiptarëve

lipjanipress

Turqia do të dërgojë Holandën në Gjykatën Europiane të të Drejtave të Njeriut

lipjanipress

Policia Kosovës sotë konfiskoj 825 kg marihuanë.

lipjanipress

ELEM mbyll dyqanet në Kodrën e Diellit

lipjanipress

Kryetari Imri Ahmeti gjatë ditës së sotme ka parë nga afër mbarëvajtjen e punimeve në Gadime

lipjanipress
Albanian
Kalo te paneli