LipjaniPress

A duhet shkuar në zgjedhje të parakohshme sipas kryeministrit Mustafa?

Lajme

Kryeministri Isa Mustafa në Rubikon të KTV-së tha se nuk ka nevojë të shkohet në zgjedhje të parakohshme nacionale.

Zgjedhjet lokale janë të rregullta dhe kjo duhet të aplikohet edhe në zgjedhjet e përgjithshme, theksoi ai.

“Nuk kemi arsye të shkojmë sepse zgjedhjet lokale janë të rregullta dhe mendoj qe duhet të aplikojmë zgjedhje të rregullta lokale dhe të përgjithshme”.

Në 2018-n, Mustafa tha se LDK do të fitojë.

“Ata që janë humbës mbesin humbës, ne që i kemi fituar, i fitojmë prapë”, ka thënë ai.

E sa i përket sondazheve të cilat nuk e rangojnë subjektin e tij politik si të parin, ai thotë se nuk ju beson sondazheve.

“Unë i besoj vetëm LDK-së dhe fare sondazheve. I besoj qytetarit kur e qet votën në kuti”, ka thënë Mustafa.

Mustafa tha se nuk e kanë caktuar ende asnjë kandidat për kryetar të Prishtinës.

“Jo nuk e kemi caktuar sepse është një proces që nuk e kemi filluar ende edhe par komunat e tjera të Prishtinës”, përfundoi ai.

Facebook Comments

Related posts

Në 18 vjetorin e masakrës në Krushë, Thaçi fton drejtësinë të hetojnë vrasjet dhe masakrat

lipjanipress

“The Times” publikon dokumentin sekret: Kush e organizoi grushtin e shtetit në Turqi

lipjanipress

Kaloi valixhen në aeroport, ajo që kapën rrezet X i tmerruan të gjithë

lipjanipress

A JANË TË RREZIKUR NGA KANCERI DHE LEUKEMIA? ATA QË JETOJN DHE PUNOJN AFËR LINJAVE TË TENSIONIT TË LARTË

lipjanipress

Azilkërkuesit në Kosovë me apartamente banimi

lipjanipress

“Martesa për letra”, prioritet i shqiptarëve në Maqedoni

lipjanipress

Kryetari i Komunës së Lipjanit, Imri Ahmeti sot ka pritur në takim përfaqësuesin e “KVB”

lipjanipress

Nga dita e premte 26/05/2017 banorët e një ndërtese nuk kanë rrymë elektrike(FOTO)

lipjanipress

Kryetari I komunës së Lipjanit, Imri Ahmeti të martën ka mbajtur takimin publik me qytetarët e kësaj komune

lipjanipress

Kryetari Ahmeti ka vizituar punimet e ndërtimit shtratit të lumit në fshatin Banullë

lipjanipress

Vucic: Serbët BE’në e shohin si makineri që bën presion për Kosovën

lipjanipress

Kuvendi nuk aprovoi rendin e ditës, mbyllet seanca

lipjanipress
Albanian
Kalo te paneli