LipjaniPress

Skandal në kopshtet e Tiranës! Edukatorja veprim të turpshëm me fëmijën (Foto)

Lajme Shqipëri

Gjesti që bën edukatorja me një nga fëmijët e kopështit në kryeqytet ka shkaktuar shumë debat në rrjetet sociale dhe kanë qenë pikërisht prindërit e fëmijëve të cilët kanë reaguar ashpër.

Edukatorja është ulur në dysheme, e veshur me taka të larta të papërshtatshme dhe me xhup, ka kapur dorën e një prej vogëlushëve dhe e ka futur në gojë, ndërkohë që fëmijët e tjerë e shohin atë.

Prindërit i lënë fëmijët në dorën e kujdestareve të cilat duhet të përcjellin kulturë dhe t’i edukojnë fëmijët.

Por siç duket dhe nga fotoja, institucionet e përkujdesit të fëmijëve nuk e kryejnë rolin siç duhet në përcjelljen e vlerave, kujdesit dhe edukimit të të vegjëlve. /newsbomb.al/

Facebook Comments

Related posts

Zjarr në një punëtori në burgun e Idrizovës

lipjanipress

Këshilli komunal i viktimave të dhunës në baza gjinore mban takim pune

lipjanipress

Kosova nuk i pranon më pasaportat e serbëve të Kosovës

lipjanipress

Zaevin e shpallin shqiptar

lipjanipress

Thaçi: Sulmi në Gjermani i pështirë, lutemi për të lënduarit

lipjanipress

Universiteti “Haxhi Zeka” nuk ka para për bursa

lipjanipress

Liberalizimi i vizave nuk varet nga ne, thotë ministrja e Integrimit

lipjanipress

Ramiz Kelmendi ‘godet’ Shpend Ahmetin: Duaje tënden me jahte, vodka ruse e përcjellëset e Serbisë

lipjanipress

As AAK nuk kthehet mbrapa- ushtria duhet të themelohet

lipjanipress

Talebani i dërgon letër presidentit Donald Trump

lipjanipress

Kryetari i Komunës Imri Ahmeti uron 7 Marsin të gjithë mësimdhënësve

lipjanipress

Nënkryetari Tasholli nënshkruan marrëveshje bashkëpunimi për zhvillim ekonomik

lipjanipress
Albanian
Kalo te paneli