LipjaniPress

Babë e bir i sulmojnë mësimdhënësit në Gjilan me sopat

Lajme

Një rast i rrallë por i mjerë ka ndodhur në Komunën e Gjilanit. Babë e bir i kanë sulmuar mësimdhënësit në shkollën e mesme të Bujqësisë në Lagjen

“Arbëria” në ambientet shkollore. Njësitet policore i janë përgjigjur rastit ku me të arritë në vendin e ngjarjes kanë arrestuar dy të dyshuarit njëri nga ta i mitur.

Në vendin e ngjarjes brenda objektit shkollorë është konfiskuar edhe një sopat ku dyshohet se i takon të dyshuarit të mitur me të cilën dyshohet se ka tentuar ti sulmojë dy mësimdhënësit ankuesit e rastit, i dyshuari paraprakisht ka penguar mbarëvajtjen e mësimit në këtë shkollë.

Dy ankuesit mësimdhënës të kësaj shkolle kanë kërkuar ndihmën mjekësore ku janë ankuar se janë të lënduar në këtë incident.

Dy të dyshuarit pas intervistimit, në prani të avokatëve mbrojtës me vendim të Prokurorit të Shtetit njërit i është caktuar masa e ndalimit për 48 orë.

Facebook Comments

Related posts

AMBASADA BRITANIKE: QEVERIA ARGUMENTOI LIGJSHMËRINË E DREJTORIT TË DOGANAVE

lipjanipress

Kuvendi debaton për transformimin e FSK-së në ushtri

lipjanipress

Zgjedhjet presidenciale, Serbia do të hapë 90 vendvotime në Kosovë

lipjanipress

Kudo mbështetje e fuqishme për PDK-në dhe kandidaten Selvije Halimi(FOTO)

lipjanipress

Dy të vrarët dhe i plagosuri në Bazel, shqiptarë

lipjanipress

Familja e veteranit të luftës Ilir Jasharit bëhët me banesë të re! (VIDEO)

lipjanipress

Ja kushtet e KQZ-së për certifikimin e koalicioneve

lipjanipress

Ja sa është numri i kosovarëve që jetojnë në Zvicër

lipjanipress

Ka mbyllur punimet Konferenca e dytë Shkencore Ndërkombëtare “Gjuhësi, letërsi dhe kulturë”, ICLLC 2017 e Kolegjit AAB

Press Lipjani

Pas njohjes, Hoxhaj viziton Singaporin për bashkëpunim ekonomik(VIDEO)

lipjanipress

Nikoliq heqë dorë nga gara presidenciale në Serbi?

lipjanipress

Vjen një informacion për kuponët fiskalë

lipjanipress
Albanian
Kalo te paneli