LipjaniPress

Beteja moderne e Kosovës – Thaçi i jep ujë Vuçiqit (Foto)

Lajme

Revista më e vjetër dhe më e madhja politike në Serbi, NIN, i është kundërvënë ashpër kryeministrit, Aleksandar Vuçiq.
Në numrin më të ri, i cili do të dale në treg nesër, NIN në ballinë ka vendosur fotografinë ku shihet presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi dhe kryeministri i Serbisë, Aleksandar Vuçiq.

“Keqpërdorimi i Kosovës”, është titulli ballinës, ndërsa shihet presidenti Thaçi “duke i dhënë ujë” Vuçiqit i cili nga “Beteja për Kosovën” ka mbetur i plagosur rëndë dhe po jep shpirt.

Fotografia e ballinës në NIN është “kopje” e Betejës së Kosovës të vitit 1389 kur forcat ballkanike dështuan pengimin e shtrirjes së Perandorisë Osmane në Ballkan. /lajmi.net

Facebook Comments

Related posts

Steinmeier: Bota e vjetër ka marrë fund pas ardhjes së Trumpit

lipjanipress

Thaçi, takim urgjent me ambasadorët e Quint-it – më pas konferencë për media

lipjanipress

Gazeta Metro: Vritet Lavdrim Muhaxheri

lipjanipress

Kryespiuni i Presidentit Thaçi në AKI është person i dyshimtë

lipjanipress

Gadimja e Eperme dhe e Ulet , perkrahin fuqishem Dr. Fitim Selimin,

lipjanipress

Shteti po humbet mijëra euro nga mos shitja e pasurisë së sekuestruar (Video)

lipjanipress

Fillon marshi “Një miliard në këmbë” kundër dhunës ndaj grave

lipjanipress

Krasniqi: Opozita s’do të bëhet hisedare e marrëveshjeve të dëmshme

lipjanipress

Deklaratë për media e Partisë Liberale të Kosovës

Rexhep Isufi

Parashikimi i motit prej të hënës deri të premtën

lipjanipress

Ndërron Jetë Florenc Beqiri, Shqiptari Që u Masakrua Në Burgun E Francës

lipjanipress

“Topliqani per Sejdiun” mbledh 2765€ per 12 ore

lipjanipress
Albanian
Kalo te paneli