LipjaniPress

Gjuriq: Asociacioni të themelohet ashtu siç jemi marrë vesh në Bruksel

Lajme

Drejtori i të ashtuquajturës Zyrës për Kosovën në Serbi, Marko Gjuriq, ka thënë se Asociacioni i Komunave me Shumicë Serbe duhet të formohet nga serbet në Kosovë, në përputhje me Traktatin e Brukselit, gjegjësisht nga politikanët jo shqiptarë
“Kjo nuk është mënyra më e mirë e formimit të Asociacionit, mirëpo për të ramë dakord në Bruksel dhe tani po presim serbët. Marrëveshja është që të formohet në bazë të asaj çka është folur në Bruksel në mes të dy palëve, Prishtinës dhe Beogradit”, ka thënë Gjuriq, transmeton express.

Facebook Comments

Related posts

Drama e avionit britanik në Danimarkë (Foto)

lipjanipress

Selatin Retkoceri kandidat për deputet në Kuvendin e Kosovës nga Lëvizja VETËVENDOSJE

lipjanipress

Kryetari Imri Ahmeti dhe Kryeministri Avdullah Hoti përuruan shkollën e re në Magurë të Lipjanit

lipjanipress

Kosova ka vite që ka zënë vend në diplomacinë e Rusisë, thotë Lauka

lipjanipress

Gjoba dhe padi për partitë politike që përdorin të dhënat personale të qytetarëve

lipjanipress

Salla Rinore nuk kishte hapësirë të duhur për ti pranuar të gjithë këta anëtarë dhe simpatizues të cilët bartnin flamuj partiak dhe shtetëror(FOTO+VIDEO)

lipjanipress

Familja Misini, mbështetë Forcën për Ndryshim në krye me Ismet Hajrullahun

lipjanipress

Tenderi milionësh në KEK -lirohet nga akuza Nijazi Thaçi

lipjanipress

Kjo është renditja përfundimtare e partive në fletëvotimet e 11 qershorit (LISTA)

lipjanipress

Kosova nuk ka bërë mjaft për minoritetet, thotë O’Connell

lipjanipress

Kapet personi i shumëkërkuar në Kosovë (Foto)

lipjanipress

Haradinaj nesër para Gjykatës në Colmar ballafaqohet me akuzat e Serbisë

lipjanipress
Albanian
Kalo te paneli