LipjaniPress

Hoti e O’Connell lavdërojnë procesin e emërimit të Berishës në krye të Doganës [video]

Lajme

Ministri i Financave, Abdullah Hoti, dhe ambasadori i Mbretërisë së Bashkuar në Prishtinë, Ruairi O’Connelli, gjatë një konference të përbashkët me gazetarët kanë vlerësuar procesin e emërimit të drejtorit të përgjithshëm të Doganës së Kosovës, Bahri Berisha.

Fillimisht, ministri i Financave, Abullah Hoti, tha se emërimi i drejtorit të përgjithshëm të Doganës, Bahri Berisha është bërë mbi baza meritore.

Hoti tha se Berisha është treguar më i suksesshmi në mesin e kandidatëve, që kanë konkurruar për këtë pozitë.

“Besoj që do jetë shembull në emërime tjera”, tha Hoti.

E ambasadori i Britanisë së Madhe në Kosovë Ruairi O’Connell, tha se procesi i emërimit të drejtorit të ri të Doganës ishte krejtësisht transparent.

Kjo sipas O’Connell duhet të merret si shembull edhe për emërimet e tjera.

“Është emëruar kandidati që ka dalë numër një, me proces transparent, dhe duhet vlerësuar qeverinë për këtë vendim kaq të mire, ky proces duhet të jetë shembull me këtë rast”, tha ambasadori britanik.

Facebook Comments

Related posts

Maqedoni – Nga 2.900 bursa vetëm 373 për studentët shqiptarë

lipjanipress

Hapja Zyrtare e Fushatës nga LDK-Lipjan bëhet në Gadime (te Shpella), nga ora 19:00.

lipjanipress

Erdogan lëshon një kërcënim të ri: Kosova të ketë kujdes me Ambasadën tonë në Prishtinë

lipjanipress

H.S.Zeneli: Nait, mbushu me forcë dhe eja në debat (Foto)

lipjanipress

Rikthehet prej nesër bora në Maqedoni

lipjanipress

Nga sot ndërpres aktivitetin tim politikë në PDK.

lipjanipress

Pështyhet e quhet tradhtar gazetari maqedonas që raportoi për zyrtarizimin e gjuhës shqipe

lipjanipress

Ballkani kaplohet nga moti i lig

lipjanipress

Departamenti i Gazetarisë mban konferencën ndërkombëtare “Prishtina Media Days”

lipjanipress

Mirsad Tahiri: Jemi me Kombë Ashkanli, Jo RAE

lipjanipress

Vihet gurëthemeli për ndërtimin e Shkollës së Mesme Profesionale “Adem Gllavica” në Lipjan

lipjanipress

Vetëvendosje fsheh përplasjet e Shpend Ahmetit me Albin Kurtin (VIDEO)

lipjanipress
Albanian
Kalo te paneli