LipjaniPress

Hoxhaj: Serbia po përgatit skenarë të tjerë të provokimeve në rajon

Lajme

Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Enver Hoxhaj ka takuar sot Komisionin Parlamentar për Punë të Jashtme për t’i informuan në lidhje me raportet Kosovë-Serbi pas zhvillimeve të fundit.

Ministri Hoxhaj tha se veprimet e fundit të Serbisë në raport me Kosovën dhe rajonin janë qasje provokuese dhe nuk janë raste të izoluara. Hoxhaj tha se provokimet e Serbisë kanë qasje zinxhirore, ndërsa deklaroi se Serbia po përgatitet për skenarë të tjerë të provokimeve ndaj Kosovës.

“Qasja e Serbisë ndaj Kosovës dhe rajonit është qasje e provokimeve sistematike dhe nuk është aspak rast i izoluar. Provokimet sistematike të Serbisë nuk kanë mbaruar por ajo po përgatitet për më shumë skenarë të provokimeve ndaj vendit tonë dhe rajonit”, ka deklaruar Hoxhaj./express/

Facebook Comments

Related posts

Mediat serbe: Trump dhe Putin ndajnë botën, e nisin me Kosovën!

Press Lipjani

Glauk Konjufca: Nëse Shpendi ishte me jahtin e Devollëve, duhet të merret në përgjegjësi

lipjanipress

Ish-Drejtori Arsimit në Prishtinë: Ahmeti të japë përgjegjësi për punësimin e 276 militantëve

lipjanipress

Mesazhi i Papa Françesku për Kosovën: Mos bëni luftë

lipjanipress

Edi Rama në AKK: Procesi i Ramushit do të përfundojë ashtu siç duhet

lipjanipress

Rrëfimi i plakut që e rrahën e ia dogjën shtëpinë në Mitrovicë

lipjanipress

Rrahje mes disa personave në Lipjan (FOTO+VIDEO)

lipjanipress

Prishtinë, kështu i shmanget aksidentit që ka mundur të jetë tragjik (Video)

lipjanipress

Nexhat Çoçaj e Shaip Buduri lirohen nga akuzat për korrupsion

lipjanipress

Gjuriq: Simiq përfaqësues legjitim i popullit serb në Kosovë

lipjanipress

Ismet Beqiri e godet Albin Kurtin: Unë nuk kam shtet rezervë sikur ti

lipjanipress

Lladrovci me kazmë në dorë del nëpër rrugët e Drenasit (Foto)

lipjanipress
Albanian
Kalo te paneli