LipjaniPress

Komuna e Prishtinës paralajmëron largimin e familjeve që nuk janë raste sociale

Lajme

Komuna e Prishtinës do ti largojë nga banesat e ndara në lagjen “Bregu i Diellit” të gjitha ato familje që nuk janë raste sociale, për ti zëvendësuar me ato familje që janë në nevojë. Kështu është bërë e ditur në një konferencë për media të Komunës së Prishtinës.

Dren Kukaj, drejtor i Pronës, tha se është marrë një vendim për largimin e familjeve në “Bregun e Diellit”, të cilat nuk janë raste sociale.

Ai tha se ky vendim është marrë në mënyrë që të zëvendësohen me familjet që janë në nevojë.

Ndërsa, Arben Vitia, drejtor i Shëndetësisë, tha se në lagjen “Hajvalia” do të përfitojnë 50 familje, ku kanë aplikuar 330 familje.

Ai njoftoi se deri tani janë bërë 94 inspektime në familjet të cilat kanë aplikuar.

Facebook Comments

Related posts

KQZ përmbyll procesin e certifikimit të partive dhe kandidatëve – kjo është lista e plotë

lipjanipress

Thaçi: Pajtohem me Mogherinin, të ndërtojmë ura e jo mure

lipjanipress

Aktakuzë për Koordinatorin e Inspektoratit të Punës që morri 10 mijë Euro ryshfet

lipjanipress

Haradinaj, Vulinit: Shqiptarët s’kanë bërë dhe s’bëjnë kurrë spastrim etnik

Press Lipjani

MUSTAFA OPTIMIST SE KRYETAR I VUSHTRRISË DO TË BËHET NJERIU I DYSHUAR PËR KOPJIM NË PROVIMIN E JURISPODENCËS

lipjanipress

“The Times” publikon dokumentin sekret: Kush e organizoi grushtin e shtetit në Turqi

lipjanipress

Sabit Rrahmani në cilësi të përfaqësuesit të parë legjitim të komunitetit Ashkanli, datën 12 Nëntor 2017 t’i shpallë heronjë të gjithë 85 të vrarit e komunitetit Ashkanli

lipjanipress

Mbi dy orë pritje për një kontroll në QKUK

lipjanipress

Jetojnë në Kosovë – rom, ashkali dhe egjiptian – ëndërrojnë Europën (VIDEO)

lipjanipress

Goni Koci kërkon të zhduket ‘Vetëvendosje’

lipjanipress

Teoritë e konspiracionit: Gjenerali kroat është shëndoshë e mirë, vetëvrasja u inskenua

lipjanipress

Daka e KQZ’së: Ne jemi gati për zgjedhje, obligimet e tjera i kryen Qeveria

lipjanipress
Albanian
Kalo te paneli