LipjaniPress

Ministria e Infrastrukturës arsyeton gjobën prej 50 eurove ndaj shoferëve për mungesë të formularit

Lajme

Të gjithë shoferët që nuk e kanë me vete Raportin Europian të Aksidenteve mund të dënohen me 50 euro gjobë nga Policia.
Ndërsa kompanitë e sigurimeve që i pajisin klientët me këtë dokument mund të dënohen deri në 1500 euro.

Vetëm në 24 orët e fundit janë shqiptuar 942 gjoba nga Policia, prej të cilave shumë kanë qenë edhe për mungesë të këtij dokumenti, njofton Klan Kosova.

Nebih Shatri, drejtor i Departamentit të Automjeteve në Ministrinë e Infrastrukturës ka thënë se ky dokument është bërë që të lehtësohet puna e policisë por edhe e palëve të aksidentuara me dëmtime të vogla.

“Gjoba është pak e lartë, por është bërë për ndërgjegjësimin e shoferëve”.

“Vetë emri i raportit tregon se është marrë prej Europës dhe se për dëme të vogla nuk ka nevojë që policia të shkoj tek vendi i aksidentit”.

Facebook Comments

Related posts

Ish –Drejtori Arsimit në Prishtinë: Ahmeti të japë përgjegjësi për punësimin e 276 militantëve

lipjanipress

Kandidati për kryetar z. Heset Sahiti shpalosi edhe në Gllogoc programin për qeverisjen 4 vjeçare në Lipjan.

lipjanipress

Pro dhe kundër dëbimit të refugjatëve në Gjermani

lipjanipress

Daçiç: Thaçi nuk mund ta lirojë Haradinajn

lipjanipress

Isa Mustafa flet për koalicionin me AKR’në

lipjanipress

KQZ-ja flet pas vendimit të PZAP-it që Istogu të shkojë në rivotim

lipjanipress

Aksident në rrugën Kumanovë-Shkup, rikahëzohet komunikacioni

lipjanipress

Çfarë kishte shkruar 10 ditë më parë Jashari për presidentin Thaçi?

lipjanipress

Ky është dënimi që i pret ata që tentojnë të votojnë dy herë

lipjanipress

Reagon Gazmend Abrashi, i përmendur si sekser i Dino Asanajt në Zona Express

lipjanipress

Trump këshillohet që të pranojë Malin e Zi në NATO

lipjanipress

VALA, PAS FUSHATËS ME NUMËR JEP EDHE 3 MIJË EURO PËR BRITANIKUN E UÇK

lipjanipress
Albanian
Kalo te paneli