LipjaniPress

Mustafa: Kosova, model rajonal në fushën e të drejtave të njeriut

Lajme

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, priti në takim komisionerin e Këshillit të Evropës për të Drejtat e Njeriut, Nils Muiznieks, i cili po qëndron për vizitë në Kosovë.

Gjatë takimit, është biseduar për çështje që lidhen me avancimin e të drejtave të njeriut, për lirinë e mediave dhe shumë aspekte tjera të zhvillimeve në Kosovë.

Duke e njoftuar për progresin e madh që është arritur në Kosovë në fushën e të drejtave të njeriut, kryeministri shprehu përkushtimin e Qeverisë së Kosovës për avancim të mëtejmë, në përputhje me standardet më të larta evropiane.

“Kosova, me përkushtimin e saj shumëvjeçar në aplikimin e standardeve dhe vlerave më të avancuara të të drejtave të njeriut, është bërë model rajonal e më gjerë në njohjen dhe zbatimin e të drejtave të njeriut”, tha Mustafa, duke shprehur edhe angazhimin e Kosovës për të qenë pjesë e Këshillit të Evropës.

Facebook Comments

Related posts

Kadri Veseli: PDK do ta kthejë politikën në shërbim të qytetarit

lipjanipress

9 të vdekur gjatë luftimeve në Ukrainë

lipjanipress

Skandali me mishin e prishur, mësohet sa kilogram kanë hyrë për një vit nga Belgjika në Kosovë

lipjanipress

Si do të përgjigjej NATO nëse Serbia anekson Veriun?

lipjanipress

Filloj ndërtimi i sallës së sporteve në Rufc të Ri

lipjanipress

Blerondi nga Peja ka nevojë për ndihmën tonë për shërim jashtë vendit

lipjanipress

Jakup Krasniqi:NË NËNTËMBËDHJETË VJETORIN E FLIJIMIT BIBLIK PËR LIRI (Foto)

lipjanipress

Gjermania i tërheq vërejtje Greqisë

lipjanipress

Zhduket një femër në Malishevë

lipjanipress

SHBA-ja përgatitet për një sulm bërthamor nga Kim Jong-un

lipjanipress

Gjermania i dëbon 26 emigrantë afganë

lipjanipress

92 të vdekur nga rrëshqitjet e dheut në Kolumbi

lipjanipress
Albanian
Kalo te paneli