LipjaniPress

Ramushi e themelon një degë të AAK’së në Strasburg (Foto)

Lajme

Lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj ka themeluar degën e AAK-së në Strasburg të Francës
Në këtë takim po marrin pjesë një numër i madh i njerëzve të cilët janë në përkrahje të Haradinajt dhe Aleancës.

Në Kryesi të kësaj dege janë: Fadil Dakaj, Bujar Morina, Nexhmedin Lutfiu, Bajrush Stojkaj, Hajrush Azemi, Besnik Tahirukaj, Burim Kuqi, Ylber Puka, Fatmir Idrizaj, Bajram Lulaj, Kushtrim Nimonaj, Zija Ramadani, Labinot Mulliqi, Ibrahim Dakaj, Gjeladin Selmonaj dhe Gazmend Kuqi.

Kryetar i degës është zgjedhur Astrit Kuqi, ndërsa koordinator janë Bujar Morina dhe Nexhmedin Lutfiu, raporton Indeksonline.

Në Këshillin Iniciues janë Bujar Morina, Fadil Dakaj, Nexhmedin Lutfiu, Hajrush Azemi dhe Bajrush Stojkak.

Ndryshe, Haradinaj është duke vazhduar të qëndrojë në Francë që nga 4 janari, kur ai u arrestua nga autoritetet franceze në bazë të një urdhër-arresti të lëshuar nga Serbia.

Facebook Comments

Related posts

Mediat serbe paralajmërojnë ndërtimin e një muri të ri në Veri

lipjanipress

Me 307 vota Shpend Ahmeti udhëheq , por ky rezultat mund të përmbyset nga 1500 votat me kusht

lipjanipress

Molliqaj: Hyjmë koalicion me LDK-në, por pa Isa Mustafën

lipjanipress

Organizatat e Shoqërisë Civile të Komunës së Lipjanit shqyrtuan prioritetet e programit ReLOad

lipjanipress

Nëna e poston në Facebook foton e djalit që e pësoi nga sëpata e kosovarit( Pamje të rënda)

lipjanipress

KEK’u e hedh topin te KEDS’i për mungesën e rrymës

lipjanipress

Investohet në Lipjan 385,000.00€ për ndërtimin dhe funskionalizimin e Zonës Ekonomike në Kërqevë(FOTO)

lipjanipress

PDK-Lipjan:Kryetari Hajrullahu vizitoi fshatin Konjuh!

lipjanipress

Kritiku i Putinit, sërish në koma – dyshime për shkakun

lipjanipress

Fundjavë e nxehtë por prej të hënës ndryshojnë temperaturat

lipjanipress

Tash për tash s’ka indikacion për zgjedhje të parakohshme, Më i zëshmi për të shkuar në zgjedhje është deputeti i PDK-së Shukri Buja

lipjanipress

Serbia ka bllokuar linjën energjetike Kosovë-Shqipëri

lipjanipress
Albanian
Kalo te paneli