LipjaniPress

Sondazhi: Liderja e ekstremit të djathtë Le Pen do t’i humbiste zgjedhjet presidenciale në balotazh

Lajme

Një sondazh ditor i zgjedhjeve presidenciale në Francë ka vazhduar të parashikojë se liderja e ekstremit të djathtë, Marine Le Pen, do t’i humbiste zgjedhjet presidenciale në balotazh më 7 maj.

Sondazhi “The opinionway poll”, i publikuar në ueb-sajtin e vet pak para orës 13.00, tregoi se Le Pen do t’i fitonte 25% të votave në rundin e parë më 23 prill, me kandidatin e pavarur Emmanuel Macron që do t’i fitonte 22% dhe kandidatin konservator Francois Fillon 20% – rezultate këto që do të conin Macronin dhe Le Penin në balotazh, transmeton Express.

Macron do ta mposhte Le Penin 66% me 34% në balotazh.

E nëse Fillon do ta siguronte balotazhin në vend të Macron, atëherë ai do ta mposhte Le Penin me një rezultat prej 62% me 38%./Express/

Facebook Comments

Related posts

Ende e pasigurt mbështetja financiare nga shteti për të akuzuarit nga Specialja

lipjanipress

PDK e LDK po i mbajnë të fshehura listat e kandidatëve për deputetë

lipjanipress

Rusia e nis drejt Detit Mesdhe anijen luftarake

lipjanipress

DnV nis fushatën “As unë nuk votoj kandidatë të korruptuar”

lipjanipress

Kontingjenti i KFOR-it Italian dhuron donacion për klinikat e QKU-së, në vlerë 70 mijë euro

lipjanipress

Hoxha: Kosova, përpos BE’së, nuk ka alternativë tjetër

lipjanipress

Hoxha i SPRTK-së: Udhëheqja e RTK-së nuk jep përgjegjësi për asgjë

lipjanipress

Molliqaj: Hyjmë koalicion me LDK-në, por pa Isa Mustafën

lipjanipress

Kanë filluar punimet në ndërtimin dhe asfaltimin e rrugës “Luftëtarët e Lirisë në fshatin Babush i Muhaxherëve

lipjanipress

Aktori i njohur kosovar aderon në Vetëvendosje (FOTO)

lipjanipress

Mogherini ia përsërit Vuçiqit: Pa e njohur Kosovën s’hyni në BE

lipjanipress

Njoftohen të gjitha klubet sportive cilat aktivitetin sportiv e zhvillojnë në Komunë e Lipjanit

lipjanipress
Albanian
Kalo te paneli