LipjaniPress

Sulmuesi në muzeun e Luvrit dëshironte të ‘hakmerrej për popullin sirian’

Lajme

Personi i dyshuar për sulmin në muzeun e Luvrit në Paris, ka deklaruar se dëshironte të dëmtonte pikturat e këtij muzeu të njohur dhe të “hakmerrej për popullin sirian”.
Abdullah al-Reda Hamanhmy në fillim kishte refuzuar të përgjigjej në pyetjet e hetuesve, por ai nuk mundi t’iu rezistonte gjatë policisë, shkruan Reuters.

Ai e ka arsyetuar veprimin e tij me qëllimin e hakmarrjes ndaj popullit sirian, transmeton lajmi.net.

Gjatë aksionit ai bërtiti “Allahu Ekber”, kurse presidenti francez këtë akt e cilësoi si sulm terrorist.

Franca e cila po përgatite për zgjedhjet presidenciale në prill dhe maj, mbetet ende në gjendje të jashtëzakonshme pas një serie sulmesh nga militantët islamikë gjatë dy viteve të fundit.

Facebook Comments

Related posts

Ambasadori Greiçevci: Ende nuk dihet identiteti i të vdekurve nga sulmi terrorist

lipjanipress

Selatin Retkoceri kandidat për deputet në Kuvendin e Kosovës nga Lëvizja VETËVENDOSJE

lipjanipress

Aksidentohet për vdekje motoristi shqiptar në Zvicër

lipjanipress

Mustafa i thotë Palmerit se përkrahja e SHBA-ve për Kosovën është e pazëvendësueshme

lipjanipress

Radikali Sheshelj kërkon ndërprerjen e dialogut me Kosovën në Bruksel

lipjanipress

PDK, LDK, VV, AAK dhe Nisma janë takuar në Tiranë, ja çfarë kanë bidesuar

lipjanipress

9 të vdekur gjatë luftimeve në Ukrainë

lipjanipress

Vjen një informacion për kuponët fiskalë

lipjanipress

Kur Slobodan Milosheviq i premtonte turmës në Beograd arrestimin e Azem Vllasit (VIDEO)

lipjanipress

U bënë gati katër muaj të bllokimit të punës së Kuvendit komunal nga Kryesuesja e KK- së në mënyrë të jashtëligjshme duke shkel rëndë LVL

lipjanipress

Këshlltarëve të Komunës së Lipjanit nuk u lejohet qasja në dokumentet zyrtare

Rexhep Isufi

Kulmet e banesave në Prishtinë të mbuluara me material kancerogjen – lesenit

lipjanipress
Albanian
Kalo te paneli