LipjaniPress

Thaçi rrugës për Bruksel në takim me krerët e BE’së: Do të flasim për vizat dhe për FSK’në

Lajme

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, po qëndron në Bruksel ku do të takohet me presidentin e Këshillit Europian, Donald Tusk, me të cilin thotë se do të bisedojnë për bashkëpunimin ndërmjet Kosovës dhe komisionit Europian, për liberalizimin e vizave dhe të ardhmen e FSK’së

Thaçi në Facebook ka treguar se është rrugës për Bruksel. Atje do të takohet me presidentin e Këshillit Europian, Donald Tusk, me kryetarin e Parlamentit Europian, Antonio Tajani dhe me presidentin e Komisionit Europian, Jean Claude Juncker.

“Do të bashkëbisedojmë për thellimin e bashkëpunimit ndërmjet Kosovës dhe Komisionit Evropian, për jetësimin e liberalizimit të vizave për qytetarët e Kosovës dhe për të ardhmen e FSK-së”, ka shkruar Thaçi.

Ai ka thënë se Bashkimi Evropian dhe NATO janë destinacionet e vetme të Kosovës.express//

Facebook Comments

Related posts

Erdogan i quan “mbetje naziste dhe fashiste” holandezët

lipjanipress

‘Evropa do të shkatërrohet nëse fitojnë partitë e ekstremit të djathtë në Gjermani dhe Francë’

lipjanipress

Bordi dhe menaxhmenti i KEK-ut morën pagën e 13-të jashtë ligjshëm

lipjanipress

Musliu thotë se gjendja e shqiptarëve në Veri është e rëndë

lipjanipress

Mblidhet Këshilli Drejtues i PDK-së në Lipjan Votohet unanimisht lista për kandidat të KK-së Lipjan, 21 gusht 2017

lipjanipress

Daçiç: Thaçi nuk mund ta lirojë Haradinajn

lipjanipress

Kuvendi debaton për transformimin e FSK-së në ushtri

lipjanipress

Zjarr në një punëtori në burgun e Idrizovës

lipjanipress

Nëna e dy fëmijëve nxirret nga barku i pitonit gjigant

lipjanipress

Punë në Gjermani? Vetëm hekurudha ka 8 mijë vende të lira pa kriter moshën

lipjanipress

Hapat që duhet ndjekur për t’u regjstruar si votues jashtë Kosovës:

lipjanipress

Mbahet mbledhja konsultative e bordit të drejtorëve

lipjanipress
Albanian
Kalo te paneli