LipjaniPress

Dy kosovarë në Kongresin amerikan (FOTO)

Lajme

Dy kosovarë në Kongresin amerikan 
Kosovarët Ardi Nokaj dhe Florim Rrudhani nga Institut for Social Democracy – InDoS kanë marrë ftesa nga Kongresi amerikan për pjesëmarrje në Konferencën e Tretë të Demokracisë Sociale.
Publicitet këtyre ftesave u ka dhënë edhe prestigjiozja amerikane Washington Press që ka shkruar për pjesëmarrjen e dy djemve në konferencë dhe përfaqësimin që do t’ia bëjnë Kosovës.
Mes tjerash, edhe Lipjanipress uron që këta dy kosovarë të pasqyrojnë një prezantim sa më të mirë për shtetin tonë.

 

Facebook Comments

Related posts

Deklasifikohen pamje nga shpërthimet bërthamore në SHBA (VIDEO)

lipjanipress

Në Holandë refugjatët vendosen në burgje (FOTO)

lipjanipress

‘Bebe në bord’ – shoferët tani obligohen të vënë shenjat dalluese në automjete

lipjanipress

Osmani: Kur thosha se PDK-ja nuk i respekton marrëveshjet, në LDK shanin e bërtisnin

lipjanipress

Lista Srpska nuk do ta japë miratimin për formimin e ushtrisë

lipjanipress

Austri: Arrestohen 8 terroristë të dyshua

lipjanipress

Në këto vende nuk do të ketë rrymë gjatë ditëve të ardhshme

lipjanipress

Haradinaj: Nëse Qeveria vonon projektligjin e Ushtrisë, e bëjmë deputetët

lipjanipress

Në Lipjan Therr me thikë kushëririn

lipjanipress

Ky është serbi që EULEX’i i ngriti aktakuzë për vrasjen e 116 shqiptarëve në Vushtrri

lipjanipress

KANDIDATI PËR KRYETAR SELATIN RETKOCERI VIZITOI SHOQATËN E VETERANËVE TË UÇK-SË

lipjanipress

Masa të reja të mbrojtjes së kufijve: Prej sot kosovarët e kanë më vështirë të kalojnë ilegalisht në Zvicër

lipjanipress
Albanian
Kalo te paneli