LipjaniPress

Musliu thotë se gjendja e shqiptarëve në Veri është e rëndë

Lajme

Duke folur për interpelancën e kryeministrit Mustafa për situatën në veri, deputetja e PDK-së, Ganimete Musliu, ka thënë se vendi ku mësojnë nxënësit shqiptar të veri ia kujton kohën e Migjenit.

Ajo i ka bërë disa pyetje kryeministrit e një ndër to ishte, se a janë të sigurt të kthehen qytetarët e larguar nga pjesa veriore në shtëpitë dhe pronat e tyre.

“A janë të sigurt që qytetarët e larguar nga Veriu të kthehen të qetë dhe të sigurt në shtëpitë e tyre dhe pronat e tyre”, tha ajo, shkruan lajmi.net.

Ndërsa, më tutje ajo tha se “Kur ka plan Qeveria e Kosovës të financojë në stacionin policor në veri të Mitrovicës, gjendja e tyre atje ishte e tmerrshëm”, por ajo tha se zyrat e serbëve nga ato të shqiptarëve ishin shumë më të mira.

Në fund, tha se duhet të bëhen investim në veri të Mitrovicës, dhe të merren me kushtet bazë të banorëve atje

Facebook Comments

Related posts

Ramushi e themelon një degë të AAK’së në Strasburg (Foto)

lipjanipress

Pronari i arrestuar i motelit ku qëndruan personat që plagosën Vllasin (Foto)

lipjanipress

Skandal në Beograd: “Vëllazëria” serbo-ruse përfundon në therje me thika (VIDEO)

lipjanipress

Lokja nga Lipjani të cilës iu vranë 5 meshkuj të shtëpisë rrëfen se si e shau serbin në sy (Video)

Granit

PLAKU ALBIN KURTIT: UNË TY TË KAM PËRCJELLUR QE 10 VITE, GJITHA FJALËT TË KANË DALË TË VËRTETA (VIDEO)

lipjanipress

Thaçi se përjashton mundësinë që LDK-së t’ia jap mandatarin e dytë!

Granit

Islanda kërkon emigrantë, ja mundësitë

lipjanipress

Policia realizon pilot projektin për vendosjen e shenjave të trafikut

lipjanipress

Hoxhaj: Me këtë territor të Kosovës na kanë njohur 114 shtete

lipjanipress

Ky është moti për sot

Press Lipjani

Prishtinë, arrestohen dy të mitur për posedim të narkotikëve

lipjanipress

DETAJET e ngjarjes tronditëse në Fier, çfarë ndodhi me nxënësen e Dizajnit

Press Lipjani
Albanian
Kalo te paneli