LipjaniPress

O’Connell i bindur që Franca do ta trajtojë fer Haradinajn

Lajme

Ambasadori i Britanisë së Madhe në Kosovë, Ruairi O’Connell, ka thënë se beson shumë që Franca të ejtën do të jap vendim ‘fer’ për liderin e AAK-së, Ramush Haradinajn.

“Jam i bindur që shteti i Francës do ta trajtojë në mënyrë fer”.

O’Connell në Ballë për Ballë të Klan Kosovës, ka thënë se Franca ndjek proceset ligjore njëjtë si për Haradinajn ashtu edhe për gjithë qytetarët e tjerë të botës.

Ai gjithashtu është shprehur që Kosova nuk duhet të harrojë që ishte Franca i dyti shtet që e kishte njohur pavarësinë e Kosovës, një ditë pas shpalljes së saj.

Facebook Comments

Related posts

Skandali me mishin e prishur, mësohet sa kilogram kanë hyrë për një vit nga Belgjika në Kosovë

lipjanipress

Konjufca përjashton mundësinë e bashkëpunimit LDK-VV në të ardhmen

lipjanipress

Hajrullahu viziton zyrën komunale për punësim në Lipjan

lipjanipress

Prishtinë, arrestohen dy të mitur për posedim të narkotikëve

lipjanipress

Nxënësit shqelmojnë dhe përplasin karriget në Shtime(VIDEO)

lipjanipress

Zyrtarët e QKU: Bajram Rexhepi është në komë artificiale

lipjanipress

Reçica: Nëse nuk kalon demarkacioni, PDK e gatshme për zgjedhje

lipjanipress

Mashtrimet me kontrata të falsifikuara për tender në MASH’t – Detajet e aktakuzës ndaj ish-Ministrit Buja

lipjanipress

LDK-Lipjan:Në Qylagë do të funksionalizojmë Zonën Ekonomike

lipjanipress

Policia: Arma me të cilën u plagos Vllasi kishte silenciator

lipjanipress

‘FSK’së i duhen 10 vjet që të arrijë nivelin e nevojshëm të Ushtrisë’ (Video)

lipjanipress

Autobusët në flakë në Mitrovicë (Video)

lipjanipress
Albanian
Kalo te paneli