LipjaniPress

Pas shpërthimit të trafos, Ferronikeli i kthehet punës

Lajme

Një shpërthim ka ndodhur në trafo-stacionin e fabrikës së Ferronikelit. rreth orës 20:45.
Nga ky shpërthim nuk ka pasur asnjë person të lënduar, njofton Klan Kosova.

Azem Qavdari, operator i xehes ka thënë se gjithçka i është kthyer normalitetit dhe fabrika është rikthyer në funksion.

“Ndonjë kabëll ka pasur defekt dhe njerëzit janë alarmuar. Çdo gjë është në rregull dhe nuk është lënduar askush”, ka thënë Qavdari.

Facebook Comments

Related posts

Ky është vendimi i Gjykatës turke për gylenistët e deportuar nga Kosova

lipjanipress

Pal Lekaj ia atribuon meritat për pavarësinë e Kosovës shefit të tij

lipjanipress

Kryeprokurori i Prizrenit ua ndalon alkoolin prokurorëve

lipjanipress

Ardit Isuf Tasholli, ingjinieri i parë i Makinerisë të Energjisë së Ripërtritshme në komunën e Lipjanit

lipjanipress

Shkupi reagon ndaj Edi Ramës: Mos u merr me Maqedoninë

lipjanipress

Joe Biden: Do të fitoja, sikur të garoja për president të SHBA-së në zgjedhjet e 2016-s

lipjanipress

Drejtori i Klinikës: Vllasi jashtë rrezikut, aktualisht s’ka nevojë për ndërhyrje kirurgjike

lipjanipress

Rrëfimi i Hamëz Jasharit, pak ditë para sulmit nga forcat serbe (Video)

lipjanipress

Zeka: PDK’ja ka elektorat të qëndrueshëm

lipjanipress

Zyrtari i EULEX’it: Sistemi i drejtësisë të jetë llogaridhënës kur bën gabime

lipjanipress

Zvicerani e plagos të riun kosovar

lipjanipress

Ky është drejtori i ri i Doganës së Kosovës

lipjanipress
Albanian
Kalo te paneli