LipjaniPress

Rrëfimi i qytetarit që u detyrua t’i japë zyrtarit qeveritar 20 mijë euro për të hequr një lëndë nga gjykata (Video)

Lajme

El-Sadat Musliu nga Komuna e Ferizajt i ka dhënë 20 mijë euro zyrtarit të Qeverisë së Kosovës Zahir Bajrami, për të hequr një lëndë nga Gjykata.

Një zarf i marrë nga një person i panjohur më 2012 në Aeroportin e Prishtinës i ka kushtuar shumë El-Sadat Musliut nga Komuna e Ferizajt i cili ka shumë kohë që jeton në Zvicër.

Për të mos vuajtur dënimin prej tre vjetësh që i ishte shqiptuar ai kishte paguar 2 herë nga 10 mijë euro.

Këto para ai ja kishte dhënë Zahir Bajramit, Drejtor i Financave në Qeverinë e Kosovës që i kishte premtuar heqjen e dënimit.

“Në Kosovë bëhet gjithçka me pare. E kena njofte si njeri zyrtar”, thotë ai për KTV’në.

Pazari për heqjen e dënimit vërehet qartë edhe në bisedat e zhvilluara nga takimet që El-Sadat Musliu ka zhvilluar me Zahir Bajramin dhe të birin e tij.

http://www.dailymotion.com/video/x5baswe_arrestimi-mashtrimi_news

Zahir Bajrami, drejtor i financave në Qeverinë e Kosovës, është arrestuar bashkë me djalin e tij, për marrje të 20 mijë eurove nga një person për heqjen e dënimit të shqiptuar me 3 vjet burgim.
Përkundër dhënies së parave, lënda e tij u kthye vetëm në rishqyrtim, raporton KTV.

Dhe pas kësaj, iu kërkuan edhe 10 mijë euro të tjera.

Pazari për heqjen e dënimit vërehet qartë edhe në bisedat e zhvilluara nga takimet që El-Sadat Musliu ka zhvilluar me Zahir Bajramin dhe të birin e tij.

Bajrami dëgjohet duke ia kërkuar paratë dhe duke thënë se Kryetari i Gjykatës Kushtetuese që atë kohë ishte Enver Hasani, do ta kryente këtë punë.

Babë e bir janë arrestuar pasditen e djeshme, derisa njëri prej tyre ishte duke kryer veprën në një lokal të Prishtinës.

Kjo histori e ryshfetit kishte filluar në vitin 2012.

Zyra e kryeministri ka konfirmuar se do të marrë të gjitha masat ndaj këtij zyrtari

Facebook Comments

Related posts

Studentët protesojnë kundër një vendimi të Donald Trump (Foto)

lipjanipress

Zëvendësdrejtori i AKI-së s’shkon për të raportuar para Komisionit për gylenistët

lipjanipress

Deçan, humb jetën nga tymi derisa i digjej shtëpia

lipjanipress

“Keqardhje” e Beogradit për kohën e humbur të Kosovës me zgjedhje

lipjanipress

Zeka: PDK’ja ka elektorat të qëndrueshëm

lipjanipress

“Topliqani per Sejdiun” mbledh 2765€ per 12 ore

lipjanipress

Josef Martinsen: Letër e hapur drejtuar Qeverisë së Kosovës

lipjanipress

PDK, LDK, VV, AAK dhe Nisma janë takuar në Tiranë, ja çfarë kanë bidesuar

lipjanipress

Komisioni për matjen e territorit nesër publikon raportin, nuk i bën përshtypje dorëheqja e Humollit

lipjanipress

Protesta për vdekjen e Arbenita Spahiut, mjeku ua tregon gishtin qytetarëve

lipjanipress

Vetëvendosje e kërkoi nesër seancën për Demarkacion

lipjanipress

Prokuroria konfirmon se po heton rreth 100 raste të krimeve të luftës

lipjanipress
Albanian
Kalo te paneli