LipjaniPress

Visar Ymeri: Koha na ka dhënë të drejtë për 10 shkurtin (video)

Lajme

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Ymeri, ka deklaruar për emisionin COSMO të KTV-së se koha po i jep të drejtë Vetëvendosjes, për kauzën e demonstratës së 10 shkurtit të 2007-s.

Siç ka thënë Ymeri, 10 vjet pas demonstratës së 10 shkurtit kundër Pakos së Ahtisarit, aktualiteti politik po tregon që kritika e bërë atë kohë ndaj Pakos së Ahtisarit, për decentralizimin me baza etnike që sot po prodhon Asociacionin e Komunave Serbe, për TMK-në që nuk u bë ushtri ashtu si sot FSK-ja dhe për vendet e garantuara për serbët në Kuvend që sot po bllokojnë ligjet, po shpërfaq qartazi që Vetëvendosje ka qenë paravajtëse në analizat e saj politike.

Facebook Comments

Related posts

Dosje e FDH-së si i fshihte Serbia krimet në Kosovë

lipjanipress

Studentët protesojnë kundër një vendimi të Donald Trump (Foto)

lipjanipress

Banorët e fshatit Vojnovc kanë filluar ndërtimin e shtëpisë bashkëfshatarit të tyre të ndjerë Bekim Mehmetit ,veteranit të UÇK-së.

Press Lipjani

Vuçiqi porosit BE-në: Mos na predikoni më për shtetin e së drejtës

lipjanipress

Shkupi reagon ndaj Edi Ramës: Mos u merr me Maqedoninë

lipjanipress

Cili minoritet në Kosovë është në gjendje më të vështirë?

lipjanipress

Nuland jep dorëheqje nga posti i ndihmës-sekretares amerikane të Shteti

Press Lipjani

AGK reagon ndaj kërcënimit të drejtorit të Gazetës Express Berat Buzhala

Press Lipjani

Helikopteri ushtarak rrëzohet mbi ndërtesat e banuara

lipjanipress

Në Kosovë rritet numri i përdoruesve të narkotikës nën moshën 18 vjeç

lipjanipress

Qeveria dënon aktin kriminal ndaj Vllasit -kryesit të japin përgjegjësi

lipjanipress

A bash te Daut Haradinaj paska mbetur puna a?!

lipjanipress
Albanian
Kalo te paneli