LipjaniPress

Detaje të reja nga përgjimet që çuan në arrestimin e zyrtarit të lartë të Qeverisë (Video)

Lajme

“Roqkotellat” siç i quante Zahir Bajrami bashkëpunëtorët e tij, nuk ia hoqën dënimin prej 3 vjetësh Elsadat Musliut, ani pse i njëjti kishte paguar 20 mijë euro.

Në pjesën tjetër të bisedave mes Elsadat Musliut dhe Zahir Bajramit e djalit të tij, drejtori i Financave në Qeverinë e Isa Mustafës, tenton ta bindë Musliun, se bashkëpunëtorët e tij, do t’ia heqin dënimin., drejtori i Financave në Qeverinë e Isa Mustafës, tenton ta bindë Musliun, se bashkëpunëtorët e tij, do t’ia heqin dënimin.

Paratë u morën e dënimi mbeti. Pas kësaj, Elsadat Musliu, kërkonte nga i biri i Zahir Bajramit, që t’i ktheheshin paratë, pasi që puna s’ishte kryer.

Por ky i fundit, thotë se një gjë e tillë nuk mund të bëhet dhe se paratë nuk do t’i kthehen.

Elsadat Musliu, që jeton në Zvicër qe një kohë të gjatë, ishte dënuar në vitin 2012 me tre vjet burgim, për veprën penale kontrabandë me migrantë.

http://www.dailymotion.com/video/x5bfrn7_pergjimet-z-bajrami_news

Facebook Comments

Related posts

19 vjeçari pranoi se ka kryer vrasjen, u dënua me 5 vjet burg

lipjanipress

Arrestohen katër persona për prostitucion, ja kush janë

lipjanipress

Nderohen dhe përkujtohen dëshmorët dhe martirët e Komunës së Lipjanit

lipjanipress

Hashim Thaçit i vjen edhe një goditje e papritur nga SHBA-ja (FOTO)

lipjanipress

Uniteti në dialog, mision i pamundur

Rexhep Isufi

Shukri Buja: Ja çka më pyetën hetuesit!

lipjanipress

Anita me puthje i uron Ramushit postin e kryeministrit (Video)

lipjanipress

Të hënën funksionalizohet zyra për vërtetime të veteranëve (Video)

lipjanipress

Organizata Gjermane ASB ,në bashkëpunim me Komunën e Lipjanit, ka shpërnda pajisje bujqësore për 15 familje

lipjanipress

Zvicra ka një ofertë për kosovarët që duan pasaportë zvicerane (Foto)

lipjanipress

Biografi nga Ylli Shala Kandidat në Asamblen Komunale nga radhet e Nisma për Kosovën.

lipjanipress

GLLOGOVCI DËSHMOJ SE KRYETARI IMRI AHMETI ISHTE DHE DO JETË KRYETARI I LIPJANIT EDHE PËR KATËR VITE

lipjanipress
Albanian
Kalo te paneli