LipjaniPress

Shpërthen dhuna në protestën për 22 vjeçarin e dhunuar nga policia në Francë (Foto)

Bota Lajme

Dhuna ka shpërthyer në Francë natën e sotme në përgjigje ndaj dyshimeve se një 22 vjeçar është dhunuar nga policia në Paris.


Demonstrata paqësore në kryeqytet ka eskaluar derisa të paktën një makinë është djegur.

Policia ka tentuar të qetësoj situatën duke përdorur gazin lotësjellës.

Viktima me emrin Theo Temoigne, 22 vjeç, tha se ishte sulmuar seksualisht nga policia ditën e enjte.

Një oficer u akuzua për ‘dhunim’


Temoigne iu nënshtrua një ndërhyrje kirurgjike dhe u vizitua në spital edhe nga Presidenti Francois Hollande.

Facebook Comments

Related posts

Lekaj: I shpjegova Fajonit se AAK nuk është kundër Demarkacionit, por kundërshton humbjen e territorit

lipjanipress

Seanca për Haradinajn nesër në ora 09:00

lipjanipress

Rrahu gruan, arrestohet i dyshuari

Granit

Kosova propozon në Mal të Zi mbajtjen e mbledhjes së përbashkët të dy Qeverive

lipjanipress

Transmetoi vrasjen drejtpërdrejt në Facebook, policia në kërkim të amerikanit (+18 VIDEO)

lipjanipress

Lajçak telefonon Vjosa Osmanin, Lutfi Hazirin e Fatmir Limajn, tregon për çfarë biseduan

lipjanipress

Te Kojshia Show i ftuar Gani Geci (VIDEO)

lipjanipress

Konjufca ia përsërit Fajonit qëndrimin e VV’së për Demarkacion

lipjanipress

Haradinaj: Nëse Qeveria vonon projektligjin e Ushtrisë, e bëjmë deputetët

lipjanipress

“KEDS-i nuk iu shit vëllait turk, por e blenë ata që e shitën” [video]

lipjanipress

Këto janë vendet që nesër do të mbesin pa rrymë

lipjanipress

Flet vajza e Ramiz Lladrovcit, thotë se vetura i është thyer për herë të dytë

lipjanipress
Albanian
Kalo te paneli