LipjaniPress

Shukri Buja: Ja çka më pyetën hetuesit!

Lajme Lipjani

sh- kryetari i Komunës së Lipjanit, Shukri Buja ka theksuar se Kuvendi Komunal ka marrë vendim për pronën për të cilën akuzohet.“Unë s’kam marrë vendim. Vendimin për ridestinim të pronës e ka marrë Kuvendi Komunal dhe përgjegjësitë janë të ndara”, tha ai ne Klan Kosova, raporton Gazeta Blic.
Buja ka theksuar se askush në Lipjan nuk është ankuar në lidhje me këtë vendim të Kuvendit Komunal. “Më kanë pyetur pyetje të ndryshme.
Pse e kam regulluar veturën e Komunes, e cila ka kushtuar 68 euro.26 minuta më parë “Dikujt po i pengoj, kam qëndrim vertikal” Pse është ridestinuar prona etj”, tha ai
.Ai tha se nuk ka fakte për këtë rast. “Më kanë pyetur edhe për çështje banale, se pse kam pirë kafe me z. Retkocerin, apo se kush e ka paguar kafen”, tha ai.

Facebook Comments

Related posts

Mërgimtari kosovar tregon tmerrin që i ndodhi në Serbi

lipjanipress

Kudo mbështetje e fuqishme për PDK-në dhe kandidaten Selvije Halimi(FOTO)

lipjanipress

Grabitet shtëpia e kandidatit për deputet (Video)

lipjanipress

Iraku nuk e njeh Kosovën edhe pse “po përballet me presion”

lipjanipress

Thaçi rrugës për Bruksel në takim me krerët e BE’së: Do të flasim për vizat dhe për FSK’në

lipjanipress

Gadime më 22.04.2017 me inciativen e kryetarit të nën degës PDAK-së Gadime Afrim Limani dhe Maliq Danqit në përkrahje të nënkryetarit të komunitetev në lipjan z.Sefer Tasholli është bër pastrimi i një depoje ilegale të mbeturinave.(FOTO)

lipjanipress

Eskalojnë raportet mes Turqisë e Holandës

lipjanipress

ISIS i lë fëmijët të vuajnë urie, u thotë se në parajsë mund të hanë çka t’ua do zemra

lipjanipress

Mbretëresha i shkruan Thaçit, uron për 9 vjetorin e Pavarësisë

lipjanipress

Komunat ku udhëheqin koalicionet

lipjanipress

Trupi gjykues në Colmar të Francës ka marrë vendim që me datën 27 prill do të merret vendimi lidhur me akuzat e bëra nga shteti serb në drejtim të liderit të AAK-së Ramush Haradinaj.

Press Lipjani

Thaçi se përjashton mundësinë që LDK-së t’ia jap mandatarin e dytë!

Granit
Albanian
Kalo te paneli