LipjaniPress

Aksidentohet autobusi, 28 të vdekur (FOTO)

Lajme

Druhet se 28 persona kanë vdekur pasi një autobusit turistik u rrokullis në një rrugë afër kryeqytetit të Tajvanit, Taupei, njoftojnë zyrtarët e emergjencës.

Fotografi nga vendi i ngjarjes e shfaqin autobusin të rrotulluar, transmeton Express.

Mbi 40 persona ndodheshin në autobus, shumica e të cilëve ishin turist të moshuar vendorë që po ktheheshin nga një udhëtim i lule qershive në Taichung, raportojnë mediat lokale.

Tajvani konsiderohet si njëri nga vendet më të sigurta në botë – por kritikët thonë se standardet e sigurisë duhet të përmirësohen.

Agjencia e lajmeve e Tajvanit “CNA” ka thënë se nuk mendohet se ka pasur të huaj në autobus.

Facebook Comments

Related posts

Bilall Sherifi i përgjigjet Anton Berishës: Mos e fut hundën ku nuk e ke vendin

lipjanipress

Thaçi: Sulmi në Gjermani i pështirë, lutemi për të lënduarit

lipjanipress

Poeti Lulzim Tafa në revistën “The World Poets Quarterly”

Press Lipjani

Formohet Klubi 2 Futbollistik “KF-Lipjani”

lipjanipress

Zyrtari i Gjykatës me veturë zyrtare bllokon e më pas fyen pacientët në QKUK (Foto)

lipjanipress

Thaçi: Progresi nëntëvjeçar i Kosovës është vlerësuar nga Trump dhe liderët europianë (Video)

lipjanipress

Ngrihet aktakuzë kundër Shukri Bujës dhe 8 ish-zyrtarëve të Komunës së Lipjanit

lipjanipress

Mirsad Tahiri: Jemi me Kombë Ashkanli, Jo RAE

lipjanipress

Selim Pacolli sqaron se kur do të përfundojë kufizimi për veturat në Prishtinë

lipjanipress

Partnerizimi i Lipjanit me Kaiserslauternin e Gjermanis n’rrugë të mbarë.

lipjanipress

Prokuroria Speciale ngre aktakuzë për krime lufte ndaj një personi

lipjanipress

Hoxha: Rruga drejt integrimit e vetmja alternativë

lipjanipress
Albanian
Kalo te paneli