LipjaniPress

Këta janë emrat e bashkëpunëtorëve të Shukri Bujës që akuzohen për keqpërdorime me prona

Lipjani

Pak kohë pasi Prokuroria Speciale e Kosovës ka ngritur aktakuzë kundër 10 personave për vepra penale që ndërlidhen me korrupsion, janë pubkikuar disa nga emra e këtyre të akuzuarve.

UlpianaPress ka shkruar se përpos ish-kryetarit Shukri Buja në listën e të akuzuarve janë edhe ish zyrtari në Gjedoezi e Kadastër Nebih Zeqiri, zyrtari tjetër Hasim Vishesella, ish drejtori i Planifikimit dhe Urbanizimit, Edmond Rexhepi, ish drejtori i Inspektorisë, Bajram Rizani.

Facebook Comments

Related posts

Njoftohen të gjitha klubet sportive cilat aktivitetin sportiv e zhvillojnë në Komunë e Lipjanit

lipjanipress

REAGIM: Partia e Ashkanlinjëve për Integrim dega-Lipjan

lipjanipress

Dita e verifikimit të fakteve, Kolegji AAB dhe Kallxo.com organizuan ligjëratë speciale për studentët e gazetarisë

Press Lipjani

Kandidati për Kryetar të Komunës së Lipjanit z. Ismet Hajrullahu, bashkë me shumë të rinjë, sot kanë pastruar rrugën ‘Isa Olluri’ në qytetin e Lipjanit.

lipjanipress

Gëzuar 8 Marsi të gjitha Nënave

lipjanipress

Kolegji i Gylenit “Mehmet Akif” dënohet me 12 mijë euro, instaloi kamera në toalete

lipjanipress

Kryetari Ahmeti ka pritur shefen e Zyrës së BE-së, Natalia Apostolova

lipjanipress

Kryetari Ahmeti nënshkruan marrëveshje bashkëpunimi me OJQ “Zëri i Romëve, Ashkalinjëve dhe Egjiptasve”

lipjanipress

PDK-Lipjan: z. Hajrullahu viziton Tregun e Gjelbërt në Lipjan

lipjanipress

KQZ përmbyll procesin e certifikimit të partive dhe kandidatëve – kjo është lista e plotë

lipjanipress

AAK Dega Lipjan- Prezanton Asamblen

lipjanipress

Fluturimi i Valon Sylës në kazan !… SHKRUAN : Bekim Brestovci

lipjanipress
Albanian
Kalo te paneli