LipjaniPress

Këto janë vendet që nesër do të mbesin pa rrymë

Lajme

Edhe gjatë ditës së nesërme pritet të ketë reduktime në disa zona të Kosovës.
KEDS ka njoftuar për arsyet dhe kohëzgjatjet e këtyre ndërprerjeve.

Ja zonat që do të mbesin pa rrymë:

1. Më 15.02.2017në NS 35/10 kV Ferizaj I do të shkyçet:

Dalja 10 kV Banka (Kodi: 40040001) prej orës 11:00 deri 13:00
Gjatë kohës sa do të zgjatin punimet, pa furnizim me energji elektrike do të mbesin rrugët: Dëshmorët e Kombit, Spitali; qershori (një pjesë).

Arsyeja e shkyçjes: ndërrimi i TS 10/0.4kV(Kodi:40000004236) i fuqisë 1000 kVA me TS 10/0.4kV (kodi: 40040001003) të fuqisë 630 ( kVA).

2.0 Më 15.02.2017në NS 110/35/10 kV Bibaj do të shkyçet:

Dalja 10 kV Vëllezërit Gërvalla(Kodi:40000004) prej orës 09:00 deri në ora 10:00 si dhe nga ora 13:00 deri në ora 14:00.
Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet, pa furnizim me energji elektrike do të mbesin: Vëllezërit Gervalla, Magjistralja Prishtinë-Shkup (pjesa prej urës deri te HIB Petroli), 28 Nëntori, Astrit Bytyqi, Haki Braha, Emin Duraku (një pjese), rruga e Talinovcit dhe Lagjja e Re.

Arsyeja e shkyçjes: ndërrimi i TS 10/0.4kV (Kodi:40000004236 (1000 kVA) me TS10/0.4kV (Kodi:40040001003) 630 ( kVA).

3.0 Më 15.02.2017 në NS 110/35/10 kV Ferizaji (Bibaj) do të shkyçet:

Dalja 10 kV Drejtimi i Qytetit (Kodi: 40000001) nga ora 10:00 deri në ora 12:00

Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa energji elektrike do të mbesin: qyteti (një pjesë), rr. Rexhep Bislimi, rr. Hasan Prishtina, TS Pylltari dhe grupi i bizneseve.

Arsyeja e shkyçjes: Kyçja e TS 10/04kV të ri Bibaj lagjja Misini.

1.0 Më 15.02.2017 në NS 35/10 kV Fushë-Kosovë do të shkyçet:

Dalja 10 kV Shtëpia e Kulturës (Kodi:15018003) prej orës 11:00 deri në ora 13:00.
Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbesin: Qendra e Fushë-Kosovës te Stacioni i trenit dhe ana e majtë deri te rruga e çerdhes.

Arsyeja e shkyçjes: Kyçja e konsumatorit Shemsi Xhakolli, N.T.P Euro.

2.0 Më 14.02.2017 në NS 220/35/10(20) kV Podujeva do të shkyçet:

Dalja 10 kV Fshatrat 2 (Kodi: 14000010) prej orës 09:00 deri në orën 09:30
Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbesin fshatrat: Sibovc, Penuhë e Ulët, Penuhë e Epërme, Lluzhan, TS Kasablanka Privat, Shakovicë, Sallabaëj, Majac, Lupç i Epërm, Popovë, Bulliqët dhe Potok.

Arsyeja e shkyçjes: energjizimi i TS10/0.4kV sipas raportit teknik me numër 1414, të datës 10.02.2017 në fshatin Penuhë, komuna e Podujevës.

Facebook Comments

Related posts

Lideri i AAK’së: Është nder të vizitohen dëshmorët pas një dite të rëndësishme

lipjanipress

Protesta për vdekjen e Arbenita Spahiut, mjeku ua tregon gishtin qytetarëve

lipjanipress

Alarmojnë ekspertët: Koreja Veriore gati ta zhvillojë raketën që e mbërrin SHBA-në

lipjanipress

Grupi i Kumanovës dënohet me 746 vjet burg

lipjanipress

PDK Lipjan: IMRI AHMETI PËRMES NJERËZVE TË TIJ PO SHANTAZHON DHE KËRCËNON VOTUESIT

lipjanipress

LDK akuzon VV’në për punësime partiake në sektorin e arsimit në Prishtinë

lipjanipress

Kryetari Ahmeti Njofton të gjithë qytetarët e Komunës së Lipjanit

lipjanipress

Ardian Gjini kandidat për kryetar të Gjakovës

lipjanipress

Musliu thotë se gjendja e shqiptarëve në Veri është e rëndë

lipjanipress

Sa prej premtimeve i realizuan kryetarët e Shtimes e të Lipjanit

lipjanipress

Televizioni publik pritet të bëhet me pagesë

lipjanipress

Pas shpërthimit të trafos, Ferronikeli i kthehet punës

lipjanipress
Albanian
Kalo te paneli