LipjaniPress

Reagon Gazmend Abrashi, i përmendur si sekser i Dino Asanajt në Zona Express

Lajme

Pas publikimit të dokumentarit të Zona Express, “Njëmbëdhjetë thikat”, ka reaguar biznesmeni Gazmend Abrashi.
Ai thotë ndër të tjera se “krejt çka është thënë për mua në emisionin ,,11thika’’ të ZonaExpress, nuk është e saktë”.

Redaksia e Zona Express sqaron edhe një herë të gjitha ato që janë thënë për z. Abrashi bazohen në dokumentet e organeve policore. Në Kallëzimin Penal të Policisë së Kosovës të deponuar në EULEX dhe te Prokurori Publik, Paskal Persoons, Gazmend Abrashi – “Mena” përshkruhet si pjesë e grupit të sekserëve të Dino Asanajt bashkë me Naser Osmanin, Astrit Haraqinë, Ukë Rugovën, Adelina Reqica-Asanajan e Burgim Gashin- “Agrollapi”.

“I dushkuari Gazmend Abrashi duke pasur shoqëri shumë të mirë me bashke aksionaret e Grandit, Behgjet Pacolli dhe Remzi Ejupi ka shfrytëzuar që sekserëve (të dyshuarve të përfshirë në këtë rast) t’iu ndihmoj në finalizminin e marrjes së parave të dëshiruara, ju afrohet bashke aksionarëve, pasi që sekserët Astrit Haraqija dhe Ukë Rugova nuk ia kishin arrit qëllimit ti merrnin nga Behgjet Pacoli shumën e parave për zhbllokimin e privatizimit të Hotel Grandit. Kjo konfirmohet nga incizim i ofruar nga Remzi Ejupi që i dyshuari (Gazmend Abrashi në këtë rast) shkon në një takim dhe iu kërkon para për zhbllokimin e privatizimit të Hotel Grandit. Po ashtu kjo konfirmohet edhe nga dëshmia e dhënë e dëshmitarit Remzi Ejupi në lidhje me këtë të dyshuar (Gazmend Abrashin pra) i cili iu kishte kërkuar para për këtë çështje”, thuhet në kallëzimin penal të Policisë së Kosovës.

Zona Express ka konsultuar krejt këto dokumente që i ka edhe Prokuroria, pra këtë dokument dhe transkriptin e intervistës me shumë detaje nga Remzi Ejupi, dhe të gjitha konstatimet në dokumentarin “Njëmbëdhjetë thikat” janë të bazuara vetëm në dokumente.

Facebook Comments

Related posts

Kryetari Imri Ahmeti i përkushtuar për përkrahjen e sportistëve të rinjë

lipjanipress

Tërheqja e Thaçit dhe Veselit nga Specialja- A u tradhtuan e shfrytëzuan deputetët e PDK’së?

lipjanipress

Gjermania numër rekord vendesh të lira pune

lipjanipress

Veseli tallet me Kurtin: Kthehu nga Norvegjia, nuk do të ketë luftë

lipjanipress

Këshilli komunal i viktimave të dhunës në baza gjinore mban takim pune

lipjanipress

Suedia rikthen shërbimin e detyrueshëm ushtarak

lipjanipress

Haradinaj: Po mbahem peng në Francë

lipjanipress

Mentor Vishesella: padi në Gjykat, Padi kjo e drejtuar Partis Demokratike të Kosovës dhe Kandidatit për Kryetar Ismet Hajrullahu

lipjanipress

Milaim Zeka: Nëse ju vrau PDK-ja pse bëtë koalicon me ta?

lipjanipress

Muri rrënohet i tëri (FOTO)

lipjanipress

Kryetari I komunës së Lipjanit, Imri Ahmeti të martën ka mbajtur takimin publik me qytetarët e kësaj komune

lipjanipress

Festohet 12 Qërshori, Dita e Çlirimit të Komunës së Lipjanit

lipjanipress
Albanian
Kalo te paneli