LipjaniPress

Çelaj thotë se Vetëvendosje po e frikëson drejtësinë

Lajme

Lirak Çelaj, shef i Këshilltarëve të Partisë Demokratike të Kosovës në Kuvendin e Prishtinës, njëherit zëvendësministër i Drejtësisë, ka thënë se Lëvizja Vetëvendosje po frikëson drejtësinë në vend.

“Unë e kam një përshtypje që këta duke bërë linçime publike, duke qenë të pa kompromise dhe duke mbajt konferenca me emër personal prapaskenën e tyre po frikësojnë drejtësinë, sepse po merren me familjarët e tyre”, tha Çelaj në emisionin ‘Politikë’ në Tribuna Channel.

Çelaj shtoi se ndoshta drejtësisë i vyen pak kohë për tu marrë me këto çështje sepse njëjtë si kryetari i Komunës së Prizrenit, Ramadan Muja, ashtu edhe Shpend Ahmeti ka shkelje të procedurave dhe ligjeve.

Facebook Comments

Related posts

Zjarr në një ndërtesë në Lipjan, ka të lënduar

lipjanipress

Aksidentohet për vdekje motoristi shqiptar në Zvicër

lipjanipress

Incidente gjatë takimit elektoral të Le Pen, sulmohet një deputet

lipjanipress

Kjo është renditja përfundimtare e partive në fletëvotimet e 11 qershorit (LISTA)

lipjanipress

Nderohen dhe përkujtohen dëshmorët dhe martirët e Komunës së Lipjanit

lipjanipress

Mbahet mbledhja e KK-së ,të Lipjanit: Votëbesimi i kryesueses tëKuvendit të Komunës Vlora Limani-Hajnuni: unë jam këtu që ti masim numrat me që ata kështu e kuptojnë demokracinë,

lipjanipress

Vuçiq një ditë para takimit në Bruksel thotë se nuk iu beson shqiptarëve

lipjanipress

Rezultatet: LSDM udhëheq në 43, VMRO-DPMNE në 14, ndërsa BDI në 10 komuna

lipjanipress

Dardan Molliqaj konfirmon dorëheqjen si sekretar organizativ i VV-së

lipjanipress

Limaj: Serbia po bën hajgare me Thaçin dhe Mustafën

lipjanipress

Kryeministër z.Ramush Haradinaj zëvendëskryeminister z.Fatmir Limaj shikoje këtë Çlirimtarin është nga Llapushniku Malush Gashin bashkëluftetarë i joni

lipjanipress

Shala nuk beson se serbët do ta rrënojnë vetë murin

lipjanipress
Albanian
Kalo te paneli