LipjaniPress

Deputetët presion Qeverisë për Sigurimet Shëndetësore: Ministri është lodhu

Lajme

Deputetja e Nismës për Kosovën, Valdete Bajrami, në seancën ku po diskutohet për sigurimet shëndetësore, tha se ky ka qenë vetëm premtim e tash vazhdon të mos ketë sigurime

“Ministri është lodhur duke dhënë data pasi nuk e ka pas idenë se si të menaxhohet ky sistem por as ju z. Mustafa nuk u morët seriozisht me këtë problematikë. Sistemi shëndetësor është në kolaps e ju nuk e vëreni këtë. Nuk e keni idenë se sa qytetarëve ju kushton me jetë pritja për trajtim sepse njerëz të afërt me ju nuk i përjetojnë këto. Dhe kjo është politika klanore që ju po bëni. Ju e as ministri juaj nuk e keni idenë se ky sistem është në kolaps. Kush do të paguajë këtë janë fatkeqësisht qytetarët”, theksoi Bajrami.

“Z. Mustafa a e dini se a ka pas kampanjë informuese për nisjen e mbledhjes së premiumeve se qytetarët nuk e dinë. Ju pyes të na jepni datë të saktë se kur do të nis ky proces dhe kur qytetarët do të kenë shërbime më të mira dhe ju lutem t’i përmbaheni atyre datave”, potencoi deputetja e Nismës, Valdete Bajrami.

Facebook Comments

Related posts

As ‘’Adem Jashari’’ s’i bën bashkë PDK’në e LDK’në (VIDEO)

lipjanipress

Lideri i AAK’së: Është nder të vizitohen dëshmorët pas një dite të rëndësishme

lipjanipress

Vazhdojn pritjet deri në pesë orë në Merdare

lipjanipress

Shuhet Agim Binaku, zëri i gazetarisë sportive

lipjanipress

92 të vdekur nga rrëshqitjet e dheut në Kolumbi

lipjanipress

Kërkohet ndihmë për shërim jashtë vendit për vëllezërit nga Gjilani

lipjanipress

Në Kosovë ka filluar “Java e Parandalimit të Kancerit të qafës së mitrës”

lipjanipress

9 të vdekur gjatë luftimeve në Ukrainë

lipjanipress

LOJA E PISTË ME DURIMIN QYTETAR

lipjanipress

Partia e Ashkalive për Integrim – dega në Lipjan ka mbajtur Kuvendin Zgjedhor (FOTO+VIDEO)

lipjanipress

Parlamenti në Zvicër ndryshon statusin e azilkërkuesve

lipjanipress

Katër aktivistët e Lëvizjes Vetëvendosje janë liruar nga masa e arrestit shtëpiak respektivisht paraburgimit.

lipjanipress
Albanian
Kalo te paneli