LipjaniPress

Deputeti i PDK’së i kërkon Mustafës ta ndërrojë Ministrinë e Shëndetësisë

Lajme

Deputeti nga radhët e PDK-së, Bekim Haxhiu, i ka drejtuar një varg kritikash kryeministrit të vendit Isa Mustafa, lidhur me gjendjen e shëndetësisë në Kosovë. Deputeti i PDK’së i ka kërkuar kryeministrit që ta ndërrojë ministrinë e Shëndetësisë.

Hxhiu ka pyetur ministrin e Shëndetësisë, Imet Rrahmani, se a është percepsion gjendja e rëndë në shëndetësi apo është realitet sepse pati deklaruar se është percepsion.

“Nuk ka sigurime shëndetësore pa implementimin e SISH, pastaj funksionalizimin e AFSH-së që nuk po funksionalizohet për 3 vite. Këto dështime ka qenë dashtë me rezultu me dorëheqje të ministrit dhe ju kryeministër keni pas njerëz më të mirë që të emëroni në atë pozitë”, ka thënë deputeti Haxhiu.

“Si mund të jetë prioritet shëndetësia kur SHSKUK është ende pa barna. Ende nuk ka spital Prishtina”, theksoi ai.

Facebook Comments

Related posts

Mbi 100 të vdekur nga ortekët në Afganistan dhe Pakistan (Foto)

lipjanipress

PDK Lipjan: IMRI AHMETI PËRMES NJERËZVE TË TIJ PO SHANTAZHON DHE KËRCËNON VOTUESIT

lipjanipress

Publikohen fotografitë e ushtarëve të vrarë sirianë nga sulmët ajrore të SHBA’së (FOTO)

lipjanipress

Ja se kur fillon Muaji i Ramazanit (Foto)

lipjanipress

LDK i reagon Thaçit, jep sinjale se nuk do të votojë për Ushtrinë

lipjanipress

Adem Grabovci në seancën gjyqësore dëshmitar i Prokurorisë në gjykimin e Fatmir Limajt(VIDEO)

lipjanipress

Deklarata ‘bombë’ e presidentes kroate për serbët

lipjanipress

Vetëvendosje nuk i bashkohet LDK’së, shkon e vetme në zgjedhje

lipjanipress

NISMA për Kosovën – Lipjan hap fushatën zgjedhore me një koktej rasti e Premte ora 18:00 në restaurant “Toni”

lipjanipress

HRW: Qeveria siriane kreu 8 sulme kimike në Aleppo (Video)

lipjanipress

Thaçi e Pacolli kthejnë në Kosovë gjashtë ambasadorë

lipjanipress

Molliqaj: Hyjmë koalicion me LDK-në, por pa Isa Mustafën

lipjanipress
Albanian
Kalo te paneli